Blogowanie – strategia na e-biznes, marketing sieciowy (mlm), czy cokolwiek zechcesz

Posted on Listopad 21, 2013 in blog, e-biznes, jak zrobić stronę internetową, jak stworzyć bloga, marketing internetowy, marketing sieciowy (mlm, marketing wielopoziomowy, netowork marketing), wordpress, zarabianie przez internet, zarabianie w internecie, zarabianie na YouTube

blogowanie strategiaJeśli prowadzisz lub planujesz prowadzić jakiś rodzaj e-biznesu, zarabiać przez Internet, zająć się marketingiem sieciowym, promować programy partnerskie, czy też robić klasyczny biznes to blog może być jednym z najważniejszych narzędzi promocyjnych twojej firmy i osoby.

Zdobywanie klientów, budowanie marki, itd. to prawdopodobnie korzyści blogowania dla Ciebie oczywiste, więc pozostawię to bez zagłębiania się w temat.

Zamiast tego przedstawię Ci strategię, gotowca, który możesz zastosować u siebie. Jeśli to zrobisz, to zapewniam Cię, że nie będziesz żałował.

Strategia nadaje się pod e-biznes, mlm, zarabianie przez Internet, czy cokolwiek zechcesz

Na początek zastanów się jaki cel chcesz osiągnąć, co chcesz osiągnąć poprzez blog?

W Polsce rynek wyszukiwarek jest prawie całkowicie opanowany przez Google. Prawie wszyscy internauci używają właśnie tej wyszukiwarki do poszukiwania informacji.

Dlatego np. poprzez Narzędzie Planowania Słów Kluczowych Google AdWords, sprawdź i wypisz słowa kluczowe, które najlepiej pasują do twojego tematu i są popularne wśród internautów wyszukujących w Google. Z podpowiedzi wypisz też po 2 3 słowa podobne fraz głównych, np.:

mlm (w Polsce ponad 12 tys wyszukań miesięcznie, proponowane słowa – system mlm, mlm firmy, mlm opinie)

marketing sieciowy ( w Polsce 1900 wyszukań miesięcznie, proponowane słowa – mlm, marketing sieciowy firmy oraz marketing wielopoziomowy)

e-biznes ( w Polsce 1900 wyszukań miesięcznie, tak jak marketing sieciowy, proponowane frazy to e biznes pomysły, pomysł na e-biznes i ebiznes forum)

marketing internetowy (2400 wyszukań, propozycje – reklama w internecie, reklama internetowa, marketing szeptany)

zarabianie przez Internet (9900 wyszukań, proponowane – zarabianie przez internet forum, zarabianie przez internet klikanie, zarabianie w internecie)

mlm, marketing sieciowy - wyszukania

Teraz przejdź do wyszukiwarki i sprawdź przybliżoną konkurencję na każdą z tych fraz.

Wpisz hasło do wyszukiwarki i zobacz ile wyników wyświetli. Np. hasło ‚mlm’ wyświetla ponad 55 mln. wyników, ‚system mlm’ – 2.5 mln. wyników. ‚Marketing sieciowy’ wyświetla 305 tys. wyników, ‚e-biznes’ prawie 2 mln, marketing internetowy 415 tys. wyników, zarabianie przez internet 694 tys., itd.

e-biznes konkurencjaTo pokazuje mniej więcej czy trudno czy łatwo będzie Ci się przebić do pierwszej 10 wyników. Napisałem ‚mniej więcej’ dlatego, że ilość wyników wcale nie oznacza, że wszystkie te strony są w języku polskim, że wszystkie są dobrze prowadzone, optymalizowane, linkowane i że ich pozycja będzie trudna do przeskoczenia.

Aby to stwierdzić musiałbyś dokonać głębszej analizy najpopularniejszych serwisów, ich optymalizacji oraz zbadać kto do tych serwisów linkuje, a to historia na inną okazję i raczej dla osób zaawansowanych. Bez tego też można osiągnąć dobre wyniki. Jeśli nie masz doświadczenia w pozycjonowaniu to łatwiej będzie Ci wypromować bloga zaczynając od fraz łatwiejszych, mniej konkurencyjnych ale w miarę popularnych.

 

Czasy kiedy zrobienie strony internetowej wymagało znajomości html, php, itp. już dawno minęły.

Dziś ich znajomość oczywiście pomaga, ale bez niej też można sobie świetnie radzić. Dostępnych jest bez liku systemów wymiany treści, np WordPress – najpopularniejszy, na bieżąco rozbudowywany, dostępny za darmo dla każdego i stosunkowo łatwy w obsłudze.

Jeśli nigdy nie miałeś nic do czynienia z wordpressem to polecam Ci mój darmowy instruktarz dostępny pod tym linkiem ‚Jak zrobić bloga, jak zrobić stronę internetową.

Możesz oczywiście wybrać inny system, np Bloger, Joomla, itp. to twoja decyzja, ale ja uważam, że WordPress jest najlepszy.

Gdy już wybierzesz to oczywiście przejdź do instalacji (wcześniej domena, dns, itp. – jeśli nie wiesz o co chodzi odsyłam do mojego szkolenia), zainstaluj podstawowe wtyczki zabezpieczające (Aksimet, coś do Backupu, itp.), optymalizujące (np. AllInOne). Po instalacji czas na opracowanie stron i wpisów.

Proponowana przeze mnie strategia polega na regularnym umieszczaniu wpisów na blogu, przynajmniej raz w tygodniu. W artykułach używaj wybranych wcześniej dla siebie fraz kluczowych. Nie za dużo, skup się na 2-3 głównych i kilku proponowanych. Artykuły linkuj między sobą, optymalizuj dodając pogrubienia, nagłówki, itp. Przygotuj również jedną stronę, która będzie np. twoją stroną sprzedażową, albo z formularzem zapisu na newsletter i do niej kieruj z każdego z wpisów. Stronę oczywiście dopracuj na najważniejsze dla Ciebie frazy.

Ta strategia wprowadzana prawidłowo i regularnie pozwoli wypromować twój blog na wysokie pozycje na wybrane przez Ciebie słowa kluczowe.

Pozostanie Ci jeszcze linkowanie do strony oraz do wpisów. Linki zdobywaj ze stron z wysokim PageAuthority. Będą to m.in. media społecznościowe (Google+, Facebook, Twitter, Pinterest), profile i zakładki, np. na forach internetowych, komentarze na blogach.

Ponadto umieszczaj we wpisach filmy z YouTuba, to również będzie miało wpływ na pozycję twojej strony w wynikach wyszukiwarki Google. W ogóle YouTube jest doskonałym źródłem linków i promocji. Tylko dzięki niemu można zbudować dobry, dochodowy e-biznes. Jak to zrobić możesz zobaczyć w moim szkoleniu YouTube Master – zarabianie na youtube.

YouTube w e-biznesie

Sprawdzona strategia MichałaPoprzedni wpis: Czy marketing sieciowy, tzw. mlm, może być sposobem na spełnienie marzeń?

3 komentarze

  1. Hallo Michaö!

    Od pewnego czasu czytam Twojego bloga i muszę przyznać, że coraz bardziej mi się podoba. Powyższy wpis o słowach kluczowych jest bardzo pomocny, dlaczego? Pionieważ jest aktualny. Sam po jakimś czasie przerwy wszedłem na google keywords tool i….myślałem, że jestem na innej stronie. Dopiero po przeczytaniu informacji o zmianach w Google dowiedziałem się o zmianach . Ale niestety trudno było znaleźć odpowiednie szkolenie, ponieważ wszystkie były nieaktualne. Dlatego bardzo dobrze, że ktoś robi to na bieżąco. Dziękuję.
    Powodzenia

    Edward

  2. Myślę że do blogowania nie powinno się podchodzić z podejściem że to będzie źródło dochodu tylko pasja, czy dodatkowe zajęcie. Ponieważ jestem zdania że jeżeli podchodzi się do czegoś z myślą że będzie się tylko na tym zarabiało to jakość nie będzie najlepsza, i nie będzie nam sprawiało to przyjemności.

  3. Również sądzę, iż WordPress jest najlepszym programem. Do niedawna jeszcze pracowałam na Joomla lecz brak tam kilku przydatnych punkcji. Poza tym przekazujesz bardzo cenne informacje, nie tylko w tym artykule ale również w innych, które z pewnością pomogą niejednej osobie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *