Co to jest domena? Jak kupić domenę?

Posted on Czerwiec 14, 2013 in jak zrobić stronę internetową, jak stworzyć bloga, wordpress

Co to jest domena? Jak kupić domenę?

Co to jest domena? Jak kupić domenę?

To pytania wydawać by się mogło proste, a mimo to miesięcznie ponad 2000 osób wstukuje w Google właśnie takie zapytania: „Co to jest domena? Jak kupić domenę?

Zacznijmy więc od tego co to jest domena?

Domena jest to „element adresu DNS wykorzystywanego do nazywania urządzeń w Internecie” – to z Wikipedii i brzmi skomplikowanie.

Mówiąc po ludzku, domena to adres strony internetowej, jaki wpisujemy aby się na nią dostać. Np. michalandrzejczak.pl, wikipedia.org, szybko-zarobic.pl

A co to jest domena funkcjonalna, krajowa, lokalna,…???Co to jest domena? Jak kupić domenę?

  • Domeny funkcjonalne – com – komercyjne, gov – rządowe, edu – edukacyjne, net – sieciowe, org – organizacje, biz – biznes, info – informacje
  • Domeny krajowe zarejestrowane dla krajów, np. PL – Polska, US – Stany Zjednoczone, DE – Niemcy…
  • Domeny lokalne (geograficzne) – np. lodz.pl, waw.pl, .londyn, .paris, .geo

 

Wiemy już co to jest domena. Czas odpowiedzieć na kolejne pytanie – jak kupić domenę aby odnieść najwięcej korzyści? – To Ważne!!!

 

Jeśli zamierzasz stworzyć stronę internetową dobrze jeśli w nazwie domeny wystąpi słowo kluczowe, na które będziesz pozycjonował stronę. To może ułatwić zdobycie wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Sprawdź wcześniej popularność słowa kluczowego, na które chcesz się pozycjonować lub reklamować. Im więcej osób będzie takie słowo wpisywać tym więcej czytelników. W tym celu skorzystaj z ‚Narzędzia Propozycji Słów Kluczowych’ – wpisz w Google to hasło.

Jeśli zakładasz stronę firmową to powinieneś zadbać o markę. Wtedy nazwa strony powinna być nazwą firmy.

 

A gdzie kupić domenę żeby nie przepłacić? Nie polecam home.pl ani nazwa.pl. Domeny tam są drogie, zbyt drogie. Nie sugeruj się promocjami typu ‚domena za 0zł’ bo przepłacisz. W pierwszym roku nie zapłacisz nic, to fakt, ale za odnowienie zapłacisz 2x więcej niż w innej firmie.

Ja kupuję domeny w hekko.pl Taniej nie znalazłem, poza tym z usług jestem zadowolony więc śmiało mogę je polecić. Za pierwszy rok płacisz około 14zł, ale za odnowienie tylko około 50zł, natomiast w home.pl i nazwa.pl odnowienie kosztuje około 120zł.

W hekko, przy zakupie taniego hostingu jest jeszcze możliwość otrzymać domenę .PL GRATIS i w tym przypadku za odnowienie płacisz normalnie, tak jakbyś ją kupił – to jest bardzo opłacalna opcja.

 

Mam nadzieję, że wiesz już co to jest domena i jak kupić domenę. Jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy kliknij przycisk ‚Lubię to’. Jeśli masz jakieś prośby, uwagi, itp – zostaw komentarz, podyskutujemy 🙂

Zapraszam też do dalszego odwiedzania tego bloga. Znajdziesz tu szereg informacji przydatnych w temacie ‚jak zarobić zrobić bloga, jak stworzyć stronę internetową‚.

Co to jest domena? Jak kupić domenę?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *