Dołącz do ponad 1476 widzów mojego kanału mlm
Co to jest domena? Jak kupić domenę?

Dodano Czerwiec 14, 2013 w jak zrobić stronę internetową, jak stworzyć bloga, wordpress

Co to jest domena? Jak kupić domenę?

Co to jest domena? Jak kupić domenę?

To pytania wydawać by się mogło proste, a mimo to miesięcznie ponad 2000 osób wstukuje w Google właśnie takie zapytania: „Co to jest domena? Jak kupić domenę?

Zacznijmy więc od tego co to jest domena?

Domena jest to „element adresu DNS wykorzystywanego do nazywania urządzeń w Internecie” – to z Wikipedii i brzmi skomplikowanie.

Mówiąc po ludzku, domena to adres strony internetowej, jaki wpisujemy aby się na nią dostać. Np. michalandrzejczak.pl, wikipedia.org, szybko-zarobic.pl

A co to jest domena funkcjonalna, krajowa, lokalna,…???Co to jest domena? Jak kupić domenę?

  • Domeny funkcjonalne – com – komercyjne, gov – rządowe, edu – edukacyjne, net – sieciowe, org – organizacje, biz – biznes, info – informacje
  • Domeny krajowe zarejestrowane dla krajów, np. PL – Polska, US – Stany Zjednoczone, DE – Niemcy…
  • Domeny lokalne (geograficzne) – np. lodz.pl, waw.pl, .londyn, .paris, .geo

 

Wiemy już co to jest domena. Czas odpowiedzieć na kolejne pytanie – jak kupić domenę aby odnieść najwięcej korzyści? – To Ważne!!!

 

Jeśli zamierzasz stworzyć stronę internetową dobrze jeśli w nazwie domeny wystąpi słowo kluczowe, na które będziesz pozycjonował stronę. To może ułatwić zdobycie wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Sprawdź wcześniej popularność słowa kluczowego, na które chcesz się pozycjonować lub reklamować. Im więcej osób będzie takie słowo wpisywać tym więcej czytelników. W tym celu skorzystaj z ‚Narzędzia Propozycji Słów Kluczowych’ – wpisz w Google to hasło.

Jeśli zakładasz stronę firmową to powinieneś zadbać o markę. Wtedy nazwa strony powinna być nazwą firmy.

 

A gdzie kupić domenę żeby nie przepłacić? Nie polecam home.pl ani nazwa.pl. Domeny tam są drogie, zbyt drogie. Nie sugeruj się promocjami typu ‚domena za 0zł’ bo przepłacisz. W pierwszym roku nie zapłacisz nic, to fakt, ale za odnowienie zapłacisz 2x więcej niż w innej firmie.

Ja kupuję domeny w hekko.pl Taniej nie znalazłem, poza tym z usług jestem zadowolony więc śmiało mogę je polecić. Za pierwszy rok płacisz około 14zł, ale za odnowienie tylko około 50zł, natomiast w home.pl i nazwa.pl odnowienie kosztuje około 120zł.

W hekko, przy zakupie taniego hostingu jest jeszcze możliwość otrzymać domenę .PL GRATIS i w tym przypadku za odnowienie płacisz normalnie, tak jakbyś ją kupił – to jest bardzo opłacalna opcja.

 

Mam nadzieję, że wiesz już co to jest domena i jak kupić domenę. Jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy kliknij przycisk ‚Lubię to’. Jeśli masz jakieś prośby, uwagi, itp – zostaw komentarz, podyskutujemy 🙂

Zapraszam też do dalszego odwiedzania tego bloga. Znajdziesz tu szereg informacji przydatnych w temacie ‚jak zarobić zrobić bloga, jak stworzyć stronę internetową‚.

Co to jest domena? Jak kupić domenę?

polub i skomentuj - zarabianie przez Internet, mlm

Czytaj regularnie i komentuj tego bloga o mlm.

Po umieszczeniu 5 komentarzy linki do twojej strony umieszczone przy komentarzach będą wolne od atrybutów nofollow.
        

Natychmiastowy Biznes Internetowy...

Poznaj Sposób Na Zarobienie Pieniędzy Jeszcze DZIŚ