Co to jest WordPress, blog i do czego to służy?

Posted on Czerwiec 15, 2013 in jak zrobić stronę internetową, jak stworzyć bloga, wordpress

Co to jest WordPress, blog i do czego to służy?

co to jest blog do czego służy blogBlog to strona internetowa, na której bloger umieszcza cykliczne informacje na określony temat.

WordPress to najpopularniejszy, darmowy system blogowy.

Blog od zwykłej strony internetowej odróżnia się tym, że jest dynamiczny, tzn. rozbudowuje się przez cały czas. Autor dodaje do niego artykuły gdy tylko ma na to ochotę, gdy wydarzy się coś czym chce się podzielić z czytelnikami, itd.

Blog można prowadzić na przeróżne tematy. Nie ma ograniczeń. Tematem może być moda, podróże, życie towarzyskie, rozwój duchowy, gotowanie, budownictwo, naprawa komputerów, itd. Co tylko chcesz, bylebyś wiedział co pisać i byleby ludzie chcieli to czytać.

No właśnie. zanim zaczniesz przygotowanie bloga oraz artykułów do niego, warto abyś sprawdził jak bardzo poczytny jest temat, który chcesz poruszać, czyli jak wiele osób wpisuje w Google zapytania na podobny do twojego temat. Wykorzystaj do tego Narzędzie propozycji słów kluczowych Google.

Co to jest blog i do czego służy…

Także firmy coraz częściej prowadzą blogi…

Blog przyciąga ludzi dużo bardziej niż zwykła strona internetowa typu wizytówka. Jest to więc dobry pomysł, który może skutecznie i drastycznie zwiększyć sprzedaż. Ludzie chętniej kupują od kogoś, kto nie tylko próbuje im coś wcisnąć, ale również dzieli się wartościową wiedzą i w jakiś sposób próbuje pomóc. Na blogu bardzo łatwo można się pokazać np. z pozycji eksperta, podbudowując tym samym swój wizerunek i wzbudzając zaufanie odbiorców.

Na blogu można również zarabiać pieniądze promując np. produkty i usługi innych firm w tzw. programach partnerskich. w Polsce jest to coraz popularniejsze zagadnienie i coraz więcej osób zarabia w ten sposób całkiem spore kwoty.

Jeśli nie wiesz co to jest blog, do czego służy oraz jak zrobić bloga to zapraszam Cię po odbiór darmowego szkolenia na tę stronę Jak zrobić bloga – skorzystaj z mojej pomocy.

Przygotowanie bloga jest stosunkowo łatwe. Do tego celu wykorzystuje się systemy wymiany treści WordPress.

Można zainstalować bloga na darmowej platformie, np. WordPress.com lub na własnym serwerze, również wykorzystując system WordPress. Ta druga opcja jest zdecydowanie bardziej korzystna pod wieloma względami, a koszty są niewielkie. Najnowszą wersję wordpressa pobierzesz z tej strony WordPress.org

Sama instalacji bloga na serwerze to drobnostka. Czas potrzebny na wykonanie tej czynności to zaledwie kilka minut. Najwięcej czasu potrzeba na konfigurację bloga i optymalizację. Mimo wszystko każdy jest w stanie sobie z tym poradzić, nawet jeśli nigdy wcześniej tego nie robił. Raz jeszcze zachęcam do skorzystania z mojego instruktarzu.

Mam nadzieję, że wiesz już co to jest blog i do czego służy 🙂

1 Comment

  1. Olsniewający strona naprawde – duzo sie dowiedziałem

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *