Dzieciństwo się skończyło i wszystko zaczęło się zmieniać

Posted on Październik 20, 2016 in blog, marketing internetowy, zarabianie przez internet, zarabianie w internecie, zarabianie na YouTube

dziecinstwoCzy mogę mieć do Ciebie prośbę?

Chciałbym abyś przez chwilę pomyślał o swoim życiu 10 lat temu. Gdzie wtedy byłeś? Co wtedy robiłeś? Jakimi ludźmi się otaczałeś, kim byli twoi przyjaciele? Jakie miałeś plany i nadzieje na przyszłość?

Czy gdyby ktoś zadał Ci teraz pytanie co się zmieniło w twoim życiu przez ostatnie 10 lat, to co byś odpowiedział?

Czy zrealizowałeś swoje plany i spełniłeś pokładane nadzieje? A może nie, może wciąż tkwisz w tym samym punkcie co 10 lat temu?

Choć mam nadzieję, że twoje życie zmieniło się przez ten czas na lepsze w maksymalnym stopniu, to jednak statystyka pokazuje, że większość ludzi tkwi w tzw. martwym punkcie. Utknęli w „rowie”, z którego nie potrafią się wydostać.

Dlaczego tak jest? Jak myślisz?

Być może dlatego, że nigdy nie podjęli stanowczej decyzji, decyzji że chcą aby ich życie było takie jakiego rzeczywiście pragną.

Sprawdźmy…

czy Ty wiesz jak chcesz przeżyć najbliższe 10 lat swojego życia?

Czy wiesz jak powinieneś żyć dziś, aby twoje życie za 10 lat było takie jakiego pragniesz?

Czy wiesz jakimi zasadami powinieneś się kierować?

Czy wiesz co jest dla Ciebie ważne teraz, a co będzie ważne za 10 lat?

Czy wiesz co powinieneś robić dziś, aby za 10 lat móc żyć tak jak tego pragniesz?

Jeśli jeszcze nie znasz odpowiedzi na te pytania to masz 2 wyjścia:

Już teraz dobrze się nad nimi zastanowisz, spiszesz swoje odpowiedzi i zdecydujesz, że przez najbliższe 10 lat to Ty kierujesz swoim życiem.

albo

Zlekceważysz to i zdecydujesz, że to okoliczności i otoczenie kierują twoim życiem i to one kształtują twoją przyszłość, a Ty jesteś w tym wszystkim tylko czym? marionetką.

To ma sens, zobacz…

Załóżmy, że zarabiasz grosze, praca Cię unieszczęśliwia i w ogóle jest beznadziejnie, szef nie chce Ci dać podwyżki i tylko każe zostawać po godzinach. Czy musisz się męczyć w tej pracy? No nie musisz prawda?.

Nie musisz

No ale przecież nie umiesz robić nic innego, nie masz kompetencji by robić coś lepszego, prawda?

Nieeee, wg mnie jest to tylko wymówka.

 

Zobacz masz głowę na karku? Masz? Zakładam, że masz.

Co jest w tej głowie? Mózg?

Czy ten mózg kontaktuje?

Kontaktuje, a to znaczy, że możesz go wykorzystać i nauczyć się nowych rzeczy. Zajmie Ci to rok czy dwa, ale ten czas i tak minie. Twoja decyzja czy po tym czasie będziesz cały czas na tym samym, marnym stanowisku, kierowany i zależny od szefa, czy może jednak podniesiesz swoje kwalifikacje, zmienisz profesję i zwiększysz zarobki i satysfakcję.

 

No ok., pewnie nie masz czasu na naukę, ja wiem, Dzieci w domu, trzeba się nimi zająć, zrobić zakupy a po pracy jesteś już i tak wystarczająco zmęczony, zgadza się?

Skąd ja to znam. Wiesz skąd? Bo wszyscy mają podobnie. Co nie zmienia faktu, że są ludzie, którzy mimo wszystko osiągają sukcesy, więc również Ty – jak chcesz to możesz. Chcieć to móc, słyszałeś takie powiedzenie?

Nikt nie obiecuje, że będzie łatwo, ale może warto się postarać? W perspektywie 2 lata ciężkiej nauki, albo całe życie bez grosza w ciężkiej pracy, co lepsze?

 

Ja wiem co, ale Ty nie musisz się ze mną zgadzać, to twoje życie. Czyje to życie? Twoje czy moje?

No twoje, więc Ty decydujesz jak nim pokierować. Ja tylko pokazuję Ci mój punkt widzenia, bo wiem że jeśli zechcesz to możesz odmienić swoje życie. Zawsze jest coś co można poprawić.

I jeśli też tak uważasz, to udostępnij to video dalej, być może ktoś jeszcze wyciągnie z niego korzyść dla siebie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *