Dołącz do ponad 2476 widzów mojego kanału mlm

Jak wykorzystać Google+ do zwiększenia ruchu na stronie?

Posted on Czerwiec 25, 2013 in jak zrobić stronę internetową, jak stworzyć bloga, wordpress

Jak wykorzystać Google+ do zwiększenia ruchu na stronie?

googleplusTo dość łatwy zabieg i skuteczny, oczywiście dopóki nie zastosują go wszyscy lub większość, ale zanim to nastąpi przez jakiś czas można z tego korzystać.

 

A więc Jak wykorzystać Google+ do zwiększenia ruchu na stronie?

Cała metoda polega na wyróżnieniu naszej strony w wynikach wyszukiwania poprzez umieszczenie obrazka, np. naszego zdjęcia obok linku do strony:

googleplus

Jeśli nasza strona znajduje się np. na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google, ale np. na 8, 9 miejscu, to na pewno i tak przyciągnie wzrok internauty zachęcając go do odwiedzenia witryny.

 

Jak to zrobić? Jak wykorzystać Google+ do zwiększenia ruchu na stronie? Zobacz sam:


1. Po pierwsze musisz mieć profil w Google+. To łatwe – załóż konto e-mail w Google (może już masz) i zarejestruj się też w Google+.

2. Po wyświetleniu swojego profilu Google+ dodaj zdjęcie profilowe.

3. Przejdź do edycji profilu.

4. W zakładce ‚o mnie‚ znajdź…

…4.a. ‚odkrywanie pulpitu‚ i ustaw tak:

googleplus1

…4.b. ‚udziela się w‚ i wpisz link prowadzący do twojej strony (opisz go słowem kluczowym, na które pozycjonujesz stronę):

googleplus2

Możesz też dodać link w sekcji ‚linki‚.

5. Teraz przejdź do edycji swojej strony i w stopce wstaw następujący tekst:

<a rel=”author” href=”TUTAJ_LINK_DO_TWOJEGO_PROFILU_GOOGLE+”>Michał</a> np: <a rel=”author” href=”https://plus.google.com/115464952260878121407″>Michał</a> – tak wygląda mój kod.

5.a. Aby wstawić ten kod przejdź do panelu administracyjnego wordpressa, kliknij zakładkę ‚wygląd‚ – ‚edytor‚ i z prawej strony znajdź ‚stopka (footer.php)‚:

googleplus3

kliknij aby powiększyć

 

6. Przejdź na stronę http://www.google.com/webmasters/tools/richsnippets i przetestuj czy wszystko działa poprawnie. Po wpisaniu adresu twojej strony powinien wyświetlić się link do twojej strony z obrazkiem. Jeśli tak się wyświetli to pozostaje Ci czekać, aż Google zindeksuje zmiany. Może to potrwać do kilku tygodni. Można oczywiście przyspieszyć indeksację np. pingując linki poprzez serwis pingdevice.com.

Mam nadzieję, że teraz będziesz wiedział Jak wykorzystać Google+ do zwiększenia ruchu na stronie. Jeśli masz jakieś pytania to zostaw komentarz poniżej.