Jak zrobić bloga, jak stworzyć stronę internetową w 3 krokach.

Posted on Czerwiec 16, 2013 in jak zrobić stronę internetową, jak stworzyć bloga, wordpress

Jak zrobić bloga, jak stworzyć stronę internetową

jak zrobić bloga, jak stworzyć stronę internetowąSama instalacja strony internetowej lub bloga to nic trudnego. W dzisiejszych czasach każdy da sobie z tym radę. Ważniejsze jest to, aby się skupić na wyborze odpowiedniego serwera i domeny oraz planowaniu.

Dlaczego to takie ważne? Ano dlatego, że jeśli już na samym początku popełnisz błędy to dużo trudniej Ci będzie przyciągnąć na stronę internautów, a przecież bez nich blog czy strona internetowa nie jest nic warta.

Generowanie ruchu na stronę to najtrudniejszy element całej układanki. Odpowiednie przygotowanie i planowanie może Ci znacząco ułatwić pozycjonowanie i zdobycie trafficu.

Jak zrobić bloga, jak stworzyć stronę internetową #1 Analiza

Niemal każdy na samym początku szuka informacji Jak zrobić bloga, jak stworzyć stronę internetową. Tymczasem start powinien polegać na sprawdzeniu popularności tematu, na jaki chcesz przygotować stronę internetową lub bloga.

Pomyśl, jaki sens ma tworzenie strony internetowej lub robienie bloga na temat, którego nikt nie czyta? Żaden, więc nie trać na to czasu.

  • Wykorzystując Narzędzie Planowania Słów Kluczowych Google oraz Google Trends, sprawdź ile osób szuka miesięcznie określonego tematu. Jeśli dużo to ok, możesz działać dalej. Jeśli mało, to poszukaj lepszego zagadnienia.
  • Gdy znalazłeś temat popularny sprawdź jaką masz konkurencję. Pomoże Ci w tym wyszukiwarka Google, która pokazuje ilość zindeksowanych na dany temat stron.
  • Wyżej wymienionych narzędzi, a w szczególności NPSK użyj też do analizy treści na stronie. Przygotowanie wpisów, artykułów na hasła, których nikt w Google nie szuka również nie ma wielkiego sensu.

Jak zrobić bloga, jak stworzyć stronę internetową #2 Domena

Kolejne pytanie również jest inne niż „Jak zrobić bloga, jak stworzyć stronę internetową” 🙂 Wcześniej powinieneś wybrać odpowiednią domenę, czyli adres twojej strony internetowej lub bloga.

  • Jeśli jest to możliwe, to dobrze żeby domena zawierała słowo kluczowe, na które będziesz stronę pozycjonował. Można stosować myślniki i podkreślniki.
  • Najlepsze rozszerzenie domeny to rozszerzenie *.pl
  • Raczej unikaj ‚super promocji’ typu domena za 0 zł, bo jej przedłużenie może Cie później słono kosztować – kilka razy więcej niż domeny kupionej za 14 zł bez promocji.

Jak zrobić bloga, jak stworzyć stronę internetową #3 Serwer

Serwer współdzielony (www) można kupić już za 3-5zł na miesiąc. Zaleta – tani. Wada – Mała przestrzeń dyskowa (to może nie przeszkadzać), ale również mały transfer i tzw. czas wykorzystania serwera…

Serwer jest dzielony na wiele małych kont hostingowych (dla przykładu przyjmijmy, że na 100). Na każdym koncie ktoś zainstalował stronę (lub kilka stron).

Każda z tych stron wykorzystuje moc serwera, więc aby rozdzielić ją równo między wszystkich, każdy dostaje 1/100 mocy serwera. Jeśli wyczerpiesz swoje możliwości twoja strona przestanie działać, chyba, że dopłacisz 🙂

Ta moc przekłada się też na szybkość działania strony, a Google ustalając ranking stron bierze pod uwagę nie tylko szybkość z jaką strona się ładuje, ale również to czy działa bez przerw.

  • Jeśli chcesz mieć stronę profesjonalną, dobrze ocenianą przez Google to zainwestuj w dobry serwer. Będzie to koszt trochę większy (20-30zł/miesiąc), ale opłaca się.

Kiedy masz już plan, domenę i serwer teraz możesz poszukać informacji Jak zrobić bloga, jak stworzyć stronę internetową. Dokładną instrukcję oraz wyjaśnienie i rozszerzenie wszystkich powyższych zagadnień znajdziesz na tej stronie e-biznes michalandrzejczak.pl.

Korzystaj do woli Za Darmo.

Jeśli uważasz, że ten artykuł „Jak zrobić bloga, jak stworzyć stronę internetową – W 3 Krokach” będzie przydatny również dla innych, kliknij „Lubię To”, „+1” oraz zostaw komentarz.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *