Nawet 87% Ludzi Marnuje Sobie Życie

Posted on Styczeń 15, 2019 in blog, rozwój osobisty

Według danych statystycznych 2/3 polaków marnuje sobie życie.

Żyjemy średnio 78 lat, kobiety żyją 82 lata, mężczyźni 74 lata. Pierwsze 20 lat, 1/4 naszego życia jest bardzo fajne, beztroskie, zabawne… Pamiętasz? Przypomnij sobie jaką przyjemność sprawiała Ci kiedyś jazda na sankach, rowerze, gra w piłkę, chowanego, przesiadywanie ze znajomymi do późnego wieczora. Kładąc się spać nie mogłeś się doczekać następnego dnia.

Ale czas iść do pracy.

Kończymy mniej więcej 20 lat, kończymy szkołę i kolejne 40-47 lat naszego życia spędzamy w pracy. W dobrym układzie zostaje nam jakieś 15 do 25 lat na emeryturze.

Czy dobrego?

Zależy jak pracowaliśmy, ile zarabialiśmy, ile odłożyliśmy i czy jesteśmy zdrowi.

Czy każdemu?

Niestety nie. Spora część tych wszystkich osób emerytury nie dożywa albo umiera w krótkim czasie po jej rozpoczęciu. Takie życie.

Problem w tym, ze wg różnych badań od 68% aż do 87% ludzi zwyczajnie nie lubi swojej pracy, czyli spędza te 40-47 lat robiąc coś czego nie lubi.

W efekcie żyją od weekendu do weekendu, w niedziele już myśli o poniedziałku, narzeka ale nie za bardzo próbuje cokolwiek z tym zrobić, a często jeszcze krytykuje tych, którzy coś zmienić próbują. Wiadomo zmiana nie jest łatwa, jest trudna, wymaga czasu, poświęcenia, nauki, zaangażowania, w międzyczasie trzeba wykarmić rodzinę, zapłacić rachunki.

Tylko czy to wszystko powoduje, że powinniśmy odpuścić, zgodzić się na to co jest i to zaakceptować? Czy rodzimy się po to, żeby się męczyć, narzekać, żyć tylko z soboty na niedzielę, udawać że pracujemy i tym samym oszukiwać swojego pracodawcę?

Chyba nie…

Więc może jednak warto spróbować to zmienić.

Jeśli nie dla siebie, to dla swoich dzieci, żeby dać im dobry przykład i nawet jeśli się nie uda, to żeby na koniec nikt nie mógł nam powiedzieć, że nie próbowaliśmy. Jak myślisz??

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *