No i się potwierdziło

Posted on Marzec 31, 2011 in marketing sieciowy (mlm, marketing wielopoziomowy, netowork marketing)

Zapewne zauważyłeś już ile to razy mówiłem/pisałem jak ważne jest dzielenie się wiedzą i pomocą w biznesie mlm.
Twierdziłem zawzięcie, że jeśli szczerze ludziom pokażesz, że zależy Ci aby odnieśli sukces to będą chcieli z tobą pracować.

I wiesz co myślę o tym teraz po ostatnich niespodziewanych, szokujących w pierwszej chwili wydarzeniach?

Myślę, że absolutnie miałem rację.


Być może słyszałeś już jak to firma marketingu sieciowego (mlm), z którą współpracowałem postanowiła wycofać się z Europy zostawiając całą rzeszę dystrybutorów na lodzie. Ja jestem jedną z takich osób. Pomyśl jak zareagował byś na moim miejscu?

Czy przestraszył byś się, że właśnie rozleciał się twój biznes, na który poświęciłeś większość ostatniego czasu? Czy zastanowiłoby Cię co powiedzieć swoim współpracownikom?

Szczerze powiem, że w pierwszej sekundzie przez głowę też przemknęły mi takie myśli. Jednak już chwilę później rozmawiałem ze swoim sponsorem i w ciągu kilku minut podjęliśmy decyzję, że działamy dalej.

W ciągu jednego tygodnia, pracując na naprawdę ogromnych obrotach znaleźliśmy nowego partnera biznesowego i mogliśmy kontynuować współpracę jak by się nic wielkiego nie stało.

Nie było to łatwe biorąc pod uwagę fakt, ze firma jakiej szukaliśmy musiała być nowa w Polsce, ale udało się. Oczywiście część ludzi wystraszyło się, zrezygnowało, ale to również jest ogromny plus, bo zostali tylko Ci najlepsi, a z takimi osobami aż chce się współpracować.

Wniosek z tego taki. Jeśli dasz ludziom odczuć, że działacie wspólnie, zespołowo, że chcesz im pomóc i pomagasz im to pójdą za tobą, za zespołem, a nie za firmą.

Bo to nie firma jest najważniejsza i nie jej produkty (choć oczywiście muszą być dobre) ale zespół ludzi, z którymi współpracujesz. I na promowaniu zespołu powinniśmy się wszyscy skupiać.

Pozdrawiam

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *