System mlm – już łatwiej się nie da

Posted on Grudzień 10, 2014 in marketing sieciowy (mlm, marketing wielopoziomowy, netowork marketing)

System mlmOd czasu kiedy w mlm zaczęto wykorzystywać Internet sposoby działania, pozyskiwania kontaktów, prezentowania biznesu bardzo się zmieniły. W tym artykule pokażę Ci jak bardzo oraz przedstawię Ci rewelacyjny mlm-system.pl, który w znacznym stopniu ułatwi Ci działanie w marketingu sieciowym, nawet jeżeli jesteś początkujący w tym temacie…

Kiedyś listę kontaktów robiło się wypisując na kartce nazwiska i telefony do osób znajomych, rodziny, współpracowników, itp. Nie wszyscy z tego grona byli zainteresowani tematem zarabiania w marketingu sieciowym i trudno było pozyskać w ten sposób partnerów do współpracy.

Dziś nadal możemy korzystać ze starych metod, jednak możemy też wykorzystać Internet, np. kierując reklamę do osób bezpośrednio zainteresowanych mlm, przygotowując bloga, itp. następnie zachęcając zainteresowane osoby do pozostawienia nam adresu e-mail. Dzięki temu kontakty jakie w ten sposób zbieramy pochodzą od osób, które same zgłosiły się do nas ponieważ zaciekawiła je np. możliwość zarabiania pieniędzy w mlm. Jak się zapewne domyślasz łatwiej przekonać do współpracy osobę zainteresowaną, niż taką której temat nie interesuje.

Kiedyś spotkania – prezentacje biznesu mlm robiło się tylko w mieszkaniu (na kartce czy serwetce) albo w salach hotelowych. To w pewien sposób utrudniało pracę…

Np. w mieszkaniu można robić spotkania tylko indywidualne, ewentualnie małe spotkania. Często dzieci, telewizor, czy inne urządzenia, wydarzenia utrudniają skupienie. Spotkania w salach hotelowych są z kolei drogie i nie każdy będzie chciał w nich uczestniczyć, chociażby ze względu na miejsce zamieszkania.

To oczywiście nie oznacza, że powyższych sposobów nie warto wykorzystywać, bo bez dwóch zdań warto. Jednak dziś szkolenia i prezentacje można też prowadzić przez internet. Dzięki temu można budować biznes mlm GLOBALNIE, nawet na całym świecie. Nie trzeba za każdym razem organizować spotkań i szkoleń stacjonarnych. Wystarczy pokój do wideo konferencji i 100, 200, 500, a nawet 1000 osób siedząc wygodnie w swoim mieszkaniu może wysłuchać co mamy do powiedzenia.

Internet bardzo ułatwia prowadzenie biznesu mlm. Dzięki autoresponderom, stronom przechwytującym, dzięki blogowaniu, wykorzystaniu mediów społecznościowych jak Facebook, YouTube, Twitter, Google+, itp. mamy dużo większe możliwości i dużo większy zasięg.

 

Jak powinien wyglądać twój własny, podstawowy  system mlm?

Każdy powinien posiadać swój własny, podstawowy system mlm i każdy jest w stanie taki system zbudować. Wymaga to trochę czasu i pracy, ale warto to zrobić. Dzięki temu będzie nam łatwiej przebić się przez konkurencję.

Oczywiście jasne jest dla mnie, że każdy (ty zapewne też) chce zarabiać pieniądze jak najszybciej dlatego niektórzy doświadczeni liderzy marketingu sieciowego oferują własne, zaawansowane systemy mlm, które odciążają początkujących z przygotowania własnego systemu i pozwalają rozpocząć działanie dużo szybciej, nawet od razu. Taki system omówię w dalszej części tego artykułu.

Póki co skupię się na podstawowym systemie, na którym oparte są również wszystkie bardziej zaawansowane systemy. To da Ci lepszy pogląd na całe zagadnienie dotyczące działania systemów mlm, a także pozwoli zrozumieć dlaczego mimo wszystko powinieneś posiadać własny, podstawowy system mlm i strategię działania.

 

Pierwszym najważniejszym elementem systemu mlm jest autoresponder. Jest to program, bez którego w Internecie nie da się praktycznie nic zrobić. Autoresponder służy do przechowywania adresów mailowych osób (subskrybentów, leadów), które na twojej stronie przechwytującej (squeeze page, landing page) lub blogu podały swój adres e-mail jako zainteresowane tematem mlm i zarabiania w Internecie.

W autoresponderze ustawiasz kolejkę wiadomości. Te są automatycznie wysyłane do osób, które wyrażą zgodę na otrzymanie od Ciebie newslettera, szkolenia, poradnika, itp.

W autoresponderze generujesz formularz zapisu na listę mailingową i wklejasz go na stronę przechwytującą lub bloga. Kiedy ktoś wypełni formularz (poda swój adres e-mail) do twojego autorespondera trafi adres e-mail, na który po chwili zostanie automatycznie wysłana pierwsza z kolejki, ustawiona przez Ciebie wiadomość.

własny system mlm

Kolejnym elementem całej układanki będzie strona internetowa, np. blog, strona przechwytująca, itp.

Szkolenie jak zrobić bloga, stronę przechwytującą, jak skonfigurować autoresponder i jak postawić własny system mlm krok po kroku znajdziesz tutaj http://www.mlm-system.pl

Na koniec będziesz potrzebował tzw. marchewkę, czyli coś czym zachęcisz ludzi do pozostawienia Ci swojego adresu e-mail. Dobrze jest przygotować jakiś poradnik, nagranie wideo, itp. z wartościową wiedzą, informacją, szkoleniem… Podkreśliłem słowo „wartościową” ponieważ, jeżeli zaproponujesz coś co nie będzie miało wartości dla twojego subskrybenta to on nie zostawi Ci adresu e-mail. To proste – „MUSISZ DAĆ COŚ, ŻEBY DOSTAĆ COŚ”.

Czy marchewka to musi być twój własny twór?

Nie. To może być coś z pozoru ogólnodostępnego, darmowy e-book, nagranie, czy coś w tym rodzaju. Ważne, żeby było wartościowe i na tyle mało popularne, lub trudne do znalezienia, żeby twoja oferta była rzeczywiście atrakcyjna. Jeśli coś będzie dostępne wszędzie bez problemu i bardzo popularne to pewnie wszyscy już to mają 🙂

Można by tu jeszcze wspomnieć o prowadzeniu webinarów dla ludzi ze swojej listy adresowej. Warto to robić, ponieważ osobom aktywnym dużo łatwiej pozyskiwać partnerów do marketingu sieciowego. Jednak na początku nie musisz tego robić. Prawdopodobnie będzie to w twoim imieniu robił twój lider.

Jak może wyglądać zaawansowany system mlm, który zdejmie z Ciebie +-95% czynności w normalnej sytuacji niezbędnych do wykonania?

Taki bardziej zaawansowany system mlm pozwoli Ci się skupić na czynnościach prawie od razu przynoszących korzyści, czyli na pozyskiwaniu kontaktów i kierowaniu ich na prezentacje biznesu.

Po rejestracji w systemie uzupełniasz dane swojego autorespondera – podłączasz go do strony systemu mlm, dzięki czemu każda zarejestrowana w systemie mlm osoba (zarejestrowana z twojego linku partnerskiego) trafia na listę mailingową twojego autorespondera.

Po rejestracji w systemie mlm otrzymujesz własny link partnerski, przez który możesz od razu kierować ludzi potencjalnie zainteresowanych marketingiem sieciowym na stronę systemu. Link może wyglądać podobnie do tego: http://www.mlm-system.pl/?recommend=andrzem

Nie musisz więc od razu zabierać się za robienie własnej strony przechwytującej i jakiegoś poradnika na zachętę dla subskrybentów. Możesz skorzystać z gotowej strony systemu i osobom zainteresowanym marketingiem sieciowym i zarabianiem w Internecie oferować narzędzie, które ułatwi im pracę. Szkolenia z generowania ruchu na strony internetowe znajdziesz w panelu szkoleniowym systemu mlm.

Jeżeli nie masz autorespondera to w mlm-system.pl znajdziesz instrukcję uruchomienia oraz link przez który będziesz go mógł założyć.

Cały system mlm nie miał by większego sensu gdyby nie opierał się na określonych produktach do promowania. Na tę chwilę w systemie znajdziesz 4 dobre produkty, na których będziesz mógł zarabiać pieniądze.

Oprócz tego w zakładce e-Biznes-Akademia na mlm-system.pl będziesz mógł uczyć się za darmo budowania listy mailingowej, wykorzystania facebooka w generowaniu ruchu na strony internetowe, reklamy płatnej i darmowej, zarabiania na YouTube, pozycjonowania, blogowania, itp. itd. Gdybyś chciał kupować podobne szkolenia to zapłaciłbyś za nie minimum 2500 zł. Ponieważ wartość tych szkoleń nie jest mała są one dostępne tylko dla osób, które korzystają z systemu mlm aktywnie, tzn. promują przy jego pomocy dostępne w nim programy partnerskie i mlm.

Dla osób korzystających z systemu aktywnie są również dostępne dodatkowe strony internetowe – gotowe blogi i strony przechwytujące, które można wykorzystać jak własne i przy ich pomocy budować listę mailingową, czyli generować kontakty do biznesu mlm.

Jeżeli nie potrafisz na początku pisać maili, zapraszać na prezentacje biznesowe i szkolenia to system mlm zrobi to za Ciebie. Ty promujesz otrzymane linki partnerskie do gotowych blogów i stron przechwytujących, a system marketingu sieciowego w twoim imieniu promuje i prezentuje twój biznes.

W jaki sposób w systemie mlm jest promowany biznes?

mlm-system.pl jest połączony z innym zaawansowanym systemem do prezentacji biznesu i pozyskiwania partnerów do współpracy – Super7 >>

Każda osoba zainteresowana możliwością zarabiania w proponowanym biznesie mlm, która wypełni formularz na stronie zostanie zaproszona na prezentację internetową (mailowo oraz telefonicznie) prowadzoną na żywo 3 razy dziennie przez kilku liderów marketingu sieciowego.

Jeżeli subskrybent nie przyjdzie na prezentacje otrzyma serię wiadomości e-mail zachęcających do tego. Jeżeli obejrzy webinar otrzyma propozycję współpracy wysłaną oczywiście w twoim imieniu, a także skontaktuje się z nim profesjonalny telemarketer, który odpowie na pytania oraz pomoże wykonać pierwsze kroki w biznesie mlm.

Czego chcieć więcej? Gdy ja zaczynałem przygodę z marketingiem sieciowym nie było takich systemów. Trzeba było najpierw poświęcić kilka miesięcy na przygotowanie własnych blogów i stron, później nauczyć się generować ruch i dopiero można było zarabiać – przynajmniej jeśli chodzi o zarabianie z wykorzystaniem Internetu.

Dziś budować własny system mlm można powoli i zupełnie przy okazji korzystania z bardziej zaawansowanych systemów jak np. mlm-system.pl

 

30 komentarzy

 1. Fajny post nie znałem wcześniej mlm. Na razie jest standardowo czyli ręcznie 🙂 Jestem tylko ciekaw czy ten system sprawdzi się w realu. Wygląda całkiem obiecująco chociaż te 95% zdjęcia obowiązków to chyba delikatna przesada 🙂

  • Z tymi systemami odpada bardzo dużo technicznych czynności. Nie trzeba robić bloga, stron przechwytujących, dzwonić do ludzi, prowadzić prezentacji, itd. Jedyne co zostaje to generować ruch, czyli np. ustawić kilka reklam na Facebooku i tyle. Myślę, że te 95% to jednak nie koniecznie przesada 🙂

 2. Powiedzmy sobie szczerze MLM to jeden z najprostszych i najbardziej uczciwy system do zarabiania pieniędzy. Niestety przez wiele osób uważany nadal za piramidę finansową lub „zwykłe naciąganie frajerów” Nie wiem skąd te przekonania, ale zapewne z tego co Amway wyprawiał w latach 90 w Polsce 😉 Miejmy nadzieje, że w najbliższych latach to się zmieni i MLM będzie traktowany przez normalnych ludzi jako poważny i dochodowy biznes.

 3. Ja jestem trochę sceptycznie nastawiony do systemów MLM, chyba dlatego że kiedyś naciołem się na instytucję która reklamowała się jako wspaniały system MLM a w rzeczywistości była piramidą finansową.
  Być może za wcześnie się do tego zraziłem i mam zamiar przetestować jakiś sprawdzony system MLM.
  Czy ktoś z Was uczestniczy może w super7.pl ?

 4. Paweł napisałeś : „Powiedzmy sobie szczerze MLM to jeden z najprostszych i najbardziej uczciwy system do zarabiania pieniędzy. Niestety przez wiele osób uważany nadal za piramidę finansową”
  Najbardziej podoba mi się słowo uczciwy, brak podatków w większości przypadków, osoby pracujące w MLM są często zarejestrowane jako bezrobotne i nie doprowadzają składek itp. To nie jest uczciwe ani zdrowe dla gospodarki państwa.

  • Charlie a co do tego ma mlm?? Jeżeli ktoś nie odprowadza podatku to nie jest to wina mlm’u. Każdy ma obowiązek odprowadzić podatek od zarobionych pieniędzy, jak tego nie zrobi a US go skontroluje to zapłaci 75% i tyle. Tu się kłania zwykła indywidualna uczciwość, rodzaj biznesu nie ma nic do tego.

   Pozdrawiam

 5. Ciekawy system, nie znałem go wcześniej, pytanie właśnie czy nie jest to jakaś ukryta forma piramidy finansowej których ostatnio się namnożyło na rynku, tylko starają się ukryć. Ale myślę że dam szansę i spróbuje, może tym razem okaże się że wszystko jest w porządku i będę zadowolony

 6. W moim przekonaniu rynek MLM zepsuli:

  a) byli pracownicy MLM
  b) opiekunowie/managerowie w/w pracowników

  Po pierwsze to byli pracownicy zazwyczaj rozpowiadają, że MLM jest np. „piramidą” , że system nie działa, to tylko naciąganie ludzi ect. Z tym, że niestety jest to wina managerów tych osób – rekrutują kogo się da nie zapewniając wsparcia merytorycznego, które na początku jest bardzo ważne i potrzebne – przy liczbie 100 nowych osób trudno jest każdemu poświęcić uwagę. To właśnie wtedy osoby, które zostały pozostawione same sobie uważają MLM za oszustwo (bo nic nie zarobili – a jak mieli zarobić skoro nie wiedzieli jak 🙂 ), wypisują różne inwektywy, burzą się, każdemu kto chwali MLM radzą udać się do psychiatry, itp. W moim mniemaniu lepiej jest dobrze przeszkolić 20 osób, które będą generowały stabilny przychód i pozwolić TYM osobom się rozwijać i poświęcać im czas niż rekrutować 100 osób i zostawić może nie 80 osób ale z 40 bez odpowiedniego wsparcia. Poza tym istnieje zasada Pareto 80% zarobków generuje 20% osób 🙂

 7. Cóż.. akurat tutaj zgadzam się z MEDYKiem – dużo zależy od managera, szkoleń ale też i od motywacji bo samo od siebie nic nie przyjdzie. Jeśli ktoś myśli, że hasło reklamowe „+- 95% zrobione jest za Ciebie” (więc teoretycznie) Ty musisz dodać swoje 5%… (bo tak to ludzie odbierają) jest prawdziwe to nie ma się co dziwić, że nie zarabia. Raczej dotyczy to modelu biznesowego, pozyskiwania osób (sposobu – czy zadziała w każdym przypadku? ile musimy wtedy wydać – chociażby na reklamę adwords, facebook). Ale to tylko moje subiektywne zdanie 😛

 8. Tytuł artykułu jest naprawdę wymowny – łatwiej się nie da 🙂 Przyznam, ciekawy system. nie znałem go wcześniej, ale myślę, że jest wart uwagi chociaż ciężko będzie do niego przekonać innych bo mlm jest wciąż uważamy przez wielu za piramidę finansową.

 9. Kiedyś próbowałem w czymś takim, ale jakoś nie wyszło. Po Twoim artykule może jednak spróbuje jeszcze raz 🙂 Obym tylko tak jak wspominacie trafił na osoby, które wspomogą mnie merytorycznie na tym pierwszy etapie.

 10. MLM to bardzo interesujący temat, który chyba nigdy mnie nie znudzi. Rownież uważam, ze to uczciwy system do zarabiania pieniędzy, bo jeżeli pracujesz cieżko, to zarabiasz niemałe pieniądze. Niestety, wiele osób sie poddaje na starcie, bo oczekuje sporej wypłaty za nic. Do tego masz w większości darmowe szkolenia i opiekę liderów, wiec można spokojnie zaczynać od zera.

 11. Ciężka praca w złoto się opłaca – nie wierzę w szybkie i łatwe systemy do zarabiania pieniędzy, zawsze trzeba dać coś od siebie i to zazwyczaj niemało. Dlatego uważam, że MLM to doskonała metoda.

 12. Witam, to zastanawiające, czy ktoś tutaj korzysta z MLM dłużej i jest w stanie potwierdzić skuteczność tej metody? Trafiłam to bowiem przypadkiem ale nie ukrywam, że bardzo mnie to zainteresowało..

 13. Co do osób bezrobotnych i odprowadzania składek to dobrze Michał napisał. to kwestia uczciwości ludzkiej i nie ma nic wspólnego z mlm. A co do odnoszenia sukcesów to tak jak w każdej branży, samozaparcie czyni cuda. Spójrzcie na przypadek konsultantek kosmetycznych lub zdrowego odżywiania. One pokazują, że jeśli ktoś daje z siebie wszystko to zarabia fajne pieniądze.

 14. Wszystko zależy od tego, jacy ludzie pracują w MLM. Biznes nie może być uczciwy bądź nie, ludzie – tak. Problem polega na tym, że MLM powstał w Polsce, przynajmniej z początku – na obłudzie i manipulacji. Teraz zostali liderzy z tamtego okresu, a jak wiadomo ludzie przechodzą z jednego mlm do drugiego przenosząc swoją strukturę. Jeśli jest dziś to uczciwy biznes, to według mnie rzadko można go w takiej formie spotkać. Przeprowadzałem na ten temat badania i moje zdanie jest bliżej negatywnego. Z drugiej strony w każdym biznesie jest większa lub mniejsza szczypta manipulacji….

 15. Przecież MLM jest niezdrowy z założenia – konsultant kupuje coś z katalogu ze zniżką 20% i oczywiście sprzedaje po cenie katalogowej, ma z tego 20% super fajnie, a co z Vat-em i podatkiem dochodowym. Prawnie wygląda to tak, że ostatecznym konsumentem jest konsultant, który łamie prawo, ale o tym już nikt nie mówi bo ten biznes wart jest grube miliony. Traci na tym państwo i inni ludzie. Taka mentalność „dorobkiewiczów” i „macherów ciągnie ten kraj na dno, a wielcy marketingowcy powiedzą zawsze, że to jeden z „najuczciwszych” biznesów. Zgadzam się – na papierze wygląda idealnie.

 16. System MLM to całkiem fajna metoda do zarabiania pieniędzy i promocji marki. Niestety wymaga wiele trudu i pracy od jej autora, a przede wszystkim cierpliwości. W późniejszym czasie przynosi to owoce – jak to już bywa w tym świecie: jedni pracują rzetelnie i uczciwie, a inni kombinują jak tu szybko zarobić żeby się nie narobić.

 17. Pierwsze słyszę o MLM. Przyznam szczerze, że byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tego typu systemów, ale ten wygląda całkiem dobrze i skoro piszecie, że to nie to samo, co zwykła piramida finansowa, to jeszcze raz sobie wszystko przeanalizuje na spokojnie. Pozdrawiam!

 18. Witam Serdecznie. Bardzo faj ny artykuł. Mam pytanie – czy jako ekspert orientuje się Pan czym jest firma spzredająaca Mona Vie i czy warto w to wchodzić? zastanawiam się od jakiegoś czasu gdyż sama bylam klientką sklepu -dostalam propozycje wspołpracy prosze o komentarz lub info na priv

 19. Przedstawiłeś MLM w ciekawy sposób, i wszystko pięknie, ale czy czasem nie łamie się w MLM prawa, czy chociażby etyki? Bo jeżeli ktoś coś kupuje ze zniżką i sprzedaje bez zniżki i nie odprowadza podatku to jest łamanie prawa. Czy może to ja coś nie rozumiem? Myślę żeby biznes był uczciwy to z założenia powinno się odprowadzać podatki, i nie powinno być miejsca na takie praktyki jak ww.

  • Czegoś nie rozumiesz 🙂 Monika jak ktoś nie płaci podatku, to łamie prawo, ale co to ma wspólnego z mlm, czy jakimkolwiek innym biznesem? Nic. To od nas zależy czy działamy uczciwie czy nie.

 20. MLM, mimo doniesień wielu, ma naprawdę przejrzyste zasady. Trzeba ciężką pracą dojść do pieniędzy i dojść do dobrych stanowisk. W Polsce system MLM ma złą opinię, jednak przy pracy włożonej przez pracowników można dojść do naprawdę dobrej promocji marki.

 21. MLM zepsuli specjaliści od strzyżenia owiec. Taki specjalista obiecuje miliony po to aby werbowany delikwent kupił pakiet startowy. Delikwent otumaniony wizją bogactwa kupuje pakiet, a wtedy kontakt ze specjalistą od strzyżenia się urywa.

  Co się dzieje potem? Świeżo zwerbowany przedstawiciel pozostawiony samemu sobie, nie wie co robić i dochodzi do wniosku że został oszukany.
  Swoją frustrację wyładowuje w internecie, psując rynek uczciwym osobom, które MLM robią w sposób profesjonalny i etyczny.
  W wolnej chwili przymierzę się i szerzej opiszę ten temat na blogu.

  Do Karolina M. Monavie już nie istnieje. Marka i cała struktura sprzedażowa została kupiona przez inną firmę

 22. Ja też pierwsze słyszę o MLM. Brzmi bardzo obiecująco, przede wszystkim kusi mnie dowolność miejsca i czasu do pracy;) Będzie trzeba spróbować! Tylko pytanie, czy taki właśnie początkujący użytkownik sam da sobie radę? Czy potrzebuje wsparcia „starszego kolegi”?

 23. Kiedyś miałem propozycję uczestnictwa w tym „biznesie”, oczywiście odmówiłem. Czy są jeszcze osoby które w to wierzą? Może jest to zarobek ale tylko i wyłącznie dla tych co są na górze piramidy finansowe, a tysiące mróweczek pracuje na nich. I często wchodzą w t o ludzei co chcą zarobić a sie nie narobić.

  • Marek pracujesz na etacie?? To zwróć uwagę, że to piramida – Ty i twoi współpracownicy pracujecie na szefa 🙂
   Gdybyś trochę pomyślał i zagłębił się w temat to byś zrozumiał, że jest dokładnie odwrotnie niż teraz Ci się wydaje.

 24. W naszych czasach dzieki internetowi stworzenie takiego mlma jest o wiele prostsze. Kiedys wielkie marki typu coca-cola by zarobic pierwszy milar potrzebowaly wielu lat (10-50 lat) a dzis tak gigantyczne sumy zarabia sie pare lat, wszystko dzieki wiekszej skali. Małe biznesy tez mają łatwiej by dotrzec do wielu klientów, wystarczy odrobinę wysiłku włożyć 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *