Dołącz do ponad 2476 widzów mojego kanału mlm

System mlm – już łatwiej się nie da

Posted on Grudzień 10, 2014 in marketing sieciowy (mlm, marketing wielopoziomowy, netowork marketing)

System mlmOd czasu kiedy w mlm zaczęto wykorzystywać Internet sposoby działania, pozyskiwania kontaktów, prezentowania biznesu bardzo się zmieniły. W tym artykule pokażę Ci jak bardzo oraz przedstawię Ci rewelacyjny mlm-system.pl, który w znacznym stopniu ułatwi Ci działanie w marketingu sieciowym, nawet jeżeli jesteś początkujący w tym temacie…

Kiedyś listę kontaktów robiło się wypisując na kartce nazwiska i telefony do osób znajomych, rodziny, współpracowników, itp. Nie wszyscy z tego grona byli zainteresowani tematem zarabiania w marketingu sieciowym i trudno było pozyskać w ten sposób partnerów do współpracy.

Dziś nadal możemy korzystać ze starych metod, jednak możemy też wykorzystać Internet, np. kierując reklamę do osób bezpośrednio zainteresowanych mlm, przygotowując bloga, itp. następnie zachęcając zainteresowane osoby do pozostawienia nam adresu e-mail. Dzięki temu kontakty jakie w ten sposób zbieramy pochodzą od osób, które same zgłosiły się do nas ponieważ zaciekawiła je np. możliwość zarabiania pieniędzy w mlm. Jak się zapewne domyślasz łatwiej przekonać do współpracy osobę zainteresowaną, niż taką której temat nie interesuje.

Kiedyś spotkania – prezentacje biznesu mlm robiło się tylko w mieszkaniu (na kartce czy serwetce) albo w salach hotelowych. To w pewien sposób utrudniało pracę…

Np. w mieszkaniu można robić spotkania tylko indywidualne, ewentualnie małe spotkania. Często dzieci, telewizor, czy inne urządzenia, wydarzenia utrudniają skupienie. Spotkania w salach hotelowych są z kolei drogie i nie każdy będzie chciał w nich uczestniczyć, chociażby ze względu na miejsce zamieszkania.

To oczywiście nie oznacza, że powyższych sposobów nie warto wykorzystywać, bo bez dwóch zdań warto. Jednak dziś szkolenia i prezentacje można też prowadzić przez internet. Dzięki temu można budować biznes mlm GLOBALNIE, nawet na całym świecie. Nie trzeba za każdym razem organizować spotkań i szkoleń stacjonarnych. Wystarczy pokój do wideo konferencji i 100, 200, 500, a nawet 1000 osób siedząc wygodnie w swoim mieszkaniu może wysłuchać co mamy do powiedzenia.

Internet bardzo ułatwia prowadzenie biznesu mlm. Dzięki autoresponderom, stronom przechwytującym, dzięki blogowaniu, wykorzystaniu mediów społecznościowych jak Facebook, YouTube, Twitter, Google+, itp. mamy dużo większe możliwości i dużo większy zasięg.

 

Jak powinien wyglądać twój własny, podstawowy  system mlm?

Każdy powinien posiadać swój własny, podstawowy system mlm i każdy jest w stanie taki system zbudować. Wymaga to trochę czasu i pracy, ale warto to zrobić. Dzięki temu będzie nam łatwiej przebić się przez konkurencję.

Oczywiście jasne jest dla mnie, że każdy (ty zapewne też) chce zarabiać pieniądze jak najszybciej dlatego niektórzy doświadczeni liderzy marketingu sieciowego oferują własne, zaawansowane systemy mlm, które odciążają początkujących z przygotowania własnego systemu i pozwalają rozpocząć działanie dużo szybciej, nawet od razu. Taki system omówię w dalszej części tego artykułu.

Póki co skupię się na podstawowym systemie, na którym oparte są również wszystkie bardziej zaawansowane systemy. To da Ci lepszy pogląd na całe zagadnienie dotyczące działania systemów mlm, a także pozwoli zrozumieć dlaczego mimo wszystko powinieneś posiadać własny, podstawowy system mlm i strategię działania.

 

Pierwszym najważniejszym elementem systemu mlm jest autoresponder. Jest to program, bez którego w Internecie nie da się praktycznie nic zrobić. Autoresponder służy do przechowywania adresów mailowych osób (subskrybentów, leadów), które na twojej stronie przechwytującej (squeeze page, landing page) lub blogu podały swój adres e-mail jako zainteresowane tematem mlm i zarabiania w Internecie.

W autoresponderze ustawiasz kolejkę wiadomości. Te są automatycznie wysyłane do osób, które wyrażą zgodę na otrzymanie od Ciebie newslettera, szkolenia, poradnika, itp.

W autoresponderze generujesz formularz zapisu na listę mailingową i wklejasz go na stronę przechwytującą lub bloga. Kiedy ktoś wypełni formularz (poda swój adres e-mail) do twojego autorespondera trafi adres e-mail, na który po chwili zostanie automatycznie wysłana pierwsza z kolejki, ustawiona przez Ciebie wiadomość.

własny system mlm

Kolejnym elementem całej układanki będzie strona internetowa, np. blog, strona przechwytująca, itp.

Szkolenie jak zrobić bloga, stronę przechwytującą, jak skonfigurować autoresponder i jak postawić własny system mlm krok po kroku znajdziesz tutaj http://www.mlm-system.pl

Na koniec będziesz potrzebował tzw. marchewkę, czyli coś czym zachęcisz ludzi do pozostawienia Ci swojego adresu e-mail. Dobrze jest przygotować jakiś poradnik, nagranie wideo, itp. z wartościową wiedzą, informacją, szkoleniem… Podkreśliłem słowo „wartościową” ponieważ, jeżeli zaproponujesz coś co nie będzie miało wartości dla twojego subskrybenta to on nie zostawi Ci adresu e-mail. To proste – „MUSISZ DAĆ COŚ, ŻEBY DOSTAĆ COŚ”.

Czy marchewka to musi być twój własny twór?

Nie. To może być coś z pozoru ogólnodostępnego, darmowy e-book, nagranie, czy coś w tym rodzaju. Ważne, żeby było wartościowe i na tyle mało popularne, lub trudne do znalezienia, żeby twoja oferta była rzeczywiście atrakcyjna. Jeśli coś będzie dostępne wszędzie bez problemu i bardzo popularne to pewnie wszyscy już to mają 🙂

Można by tu jeszcze wspomnieć o prowadzeniu webinarów dla ludzi ze swojej listy adresowej. Warto to robić, ponieważ osobom aktywnym dużo łatwiej pozyskiwać partnerów do marketingu sieciowego. Jednak na początku nie musisz tego robić. Prawdopodobnie będzie to w twoim imieniu robił twój lider.

Jak może wyglądać zaawansowany system mlm, który zdejmie z Ciebie +-95% czynności w normalnej sytuacji niezbędnych do wykonania?

Taki bardziej zaawansowany system mlm pozwoli Ci się skupić na czynnościach prawie od razu przynoszących korzyści, czyli na pozyskiwaniu kontaktów i kierowaniu ich na prezentacje biznesu.

Po rejestracji w systemie uzupełniasz dane swojego autorespondera – podłączasz go do strony systemu mlm, dzięki czemu każda zarejestrowana w systemie mlm osoba (zarejestrowana z twojego linku partnerskiego) trafia na listę mailingową twojego autorespondera.

Po rejestracji w systemie mlm otrzymujesz własny link partnerski, przez który możesz od razu kierować ludzi potencjalnie zainteresowanych marketingiem sieciowym na stronę systemu. Link może wyglądać podobnie do tego: http://www.mlm-system.pl/?recommend=andrzem

Nie musisz więc od razu zabierać się za robienie własnej strony przechwytującej i jakiegoś poradnika na zachętę dla subskrybentów. Możesz skorzystać z gotowej strony systemu i osobom zainteresowanym marketingiem sieciowym i zarabianiem w Internecie oferować narzędzie, które ułatwi im pracę. Szkolenia z generowania ruchu na strony internetowe znajdziesz w panelu szkoleniowym systemu mlm.

Jeżeli nie masz autorespondera to w mlm-system.pl znajdziesz instrukcję uruchomienia oraz link przez który będziesz go mógł założyć.

Cały system mlm nie miał by większego sensu gdyby nie opierał się na określonych produktach do promowania. Na tę chwilę w systemie znajdziesz 4 dobre produkty, na których będziesz mógł zarabiać pieniądze.

Oprócz tego w zakładce e-Biznes-Akademia na mlm-system.pl będziesz mógł uczyć się za darmo budowania listy mailingowej, wykorzystania facebooka w generowaniu ruchu na strony internetowe, reklamy płatnej i darmowej, zarabiania na YouTube, pozycjonowania, blogowania, itp. itd. Gdybyś chciał kupować podobne szkolenia to zapłaciłbyś za nie minimum 2500 zł. Ponieważ wartość tych szkoleń nie jest mała są one dostępne tylko dla osób, które korzystają z systemu mlm aktywnie, tzn. promują przy jego pomocy dostępne w nim programy partnerskie i mlm.

Dla osób korzystających z systemu aktywnie są również dostępne dodatkowe strony internetowe – gotowe blogi i strony przechwytujące, które można wykorzystać jak własne i przy ich pomocy budować listę mailingową, czyli generować kontakty do biznesu mlm.

Jeżeli nie potrafisz na początku pisać maili, zapraszać na prezentacje biznesowe i szkolenia to system mlm zrobi to za Ciebie. Ty promujesz otrzymane linki partnerskie do gotowych blogów i stron przechwytujących, a system marketingu sieciowego w twoim imieniu promuje i prezentuje twój biznes.

W jaki sposób w systemie mlm jest promowany biznes?

mlm-system.pl jest połączony z innym zaawansowanym systemem do prezentacji biznesu i pozyskiwania partnerów do współpracy – Super7 >>

Każda osoba zainteresowana możliwością zarabiania w proponowanym biznesie mlm, która wypełni formularz na stronie zostanie zaproszona na prezentację internetową (mailowo oraz telefonicznie) prowadzoną na żywo 3 razy dziennie przez kilku liderów marketingu sieciowego.

Jeżeli subskrybent nie przyjdzie na prezentacje otrzyma serię wiadomości e-mail zachęcających do tego. Jeżeli obejrzy webinar otrzyma propozycję współpracy wysłaną oczywiście w twoim imieniu, a także skontaktuje się z nim profesjonalny telemarketer, który odpowie na pytania oraz pomoże wykonać pierwsze kroki w biznesie mlm.

Czego chcieć więcej? Gdy ja zaczynałem przygodę z marketingiem sieciowym nie było takich systemów. Trzeba było najpierw poświęcić kilka miesięcy na przygotowanie własnych blogów i stron, później nauczyć się generować ruch i dopiero można było zarabiać – przynajmniej jeśli chodzi o zarabianie z wykorzystaniem Internetu.

Dziś budować własny system mlm można powoli i zupełnie przy okazji korzystania z bardziej zaawansowanych systemów jak np. mlm-system.pl