Zarabianie na YouTube – jak zarobić kasę przez Internet…

Posted on Październik 31, 2013 in e-biznes, marketing internetowy, zarabianie przez internet, zarabianie w internecie, zarabianie na YouTube

Zarabianie na YouTube, czyli słów klika o tym  jak zarobić kasę przez Internet.

zarabianie na youtube - YouTube Master SzkolenieYouTube to druga co do wielkości wyszukiwarka Internetowa na świecie. W Polsce jeszcze mało wykorzystywana, co sprawia, że może być skutecznym narzędziem promocyjnym własnego biznesu klasycznego, marketingu sieciowego (mlm), czy też e-biznesu.

Stosunkowo mała konkurencja oraz fakt, iż Google kocha video, sprawia, że film da się wypozycjonować dużo łatwiej i szybciej niż zwykłą stronę internetową. Stosując pewne techniki można wypromować film w Google w klika-kilkanaście dni.

 

Konkretnie, w jaki sposób zarobić pieniądze na YouTube?

1. Promując własne produkty i usługi

2. Promując produkty i usługi w programach partnerskich i marketingu sieciowym (mlm)

Dwa powyższe sposoby polegają na przygotowaniu filmów dotyczących promowanego produktu lub usługi, konfiguracji na odpowiednie, popularne słowa kluczowe i promowaniu filmu. Film może być krótki, byle zachęcał do odwiedzenia strony, której link umieścimy w opisie lub w adnotacjach – chmurkach w filmie.

3. Na reklamach wyświetlanych w filmach

Warto mieć je włączone, choć to będą małe kwoty, to mogą pokryć np. koszty pozycjonowania. Chyba, że nagrasz setki filmów, które będą miały wielotysięczne lub milionowe oglądnięcia – wtedy możesz zarabiać z reklam całkiem ładne pieniądze jak na polskie warunki. Z obserwacji wiem, że na YouTube dużą oglądalnością cieszą się teledyski, ciekawostki i pierdoły. Jeśli twój e-biznes związany z zarabianiem kasy na YouTube ma być oparty na reklamach to zdecydowanie polecam Ci nagrywać ciekawostki i pierdoły. Na tutorialach nie da się w Polsce dużo zarobić, chyba że zrobisz filmy w języku angielskim i wyjdziesz na świat.

 

Jak przygotować film pod zarabianie na YouTube?

Żeby przygotować film pod zarabianie w YouTube możliwości jest szereg. Od nagrania kamerą czy aparatem fotograficznym poprzez nagranie pulpitu komputera (np. prezentacji w Power Point) do wykorzystania serwisów i programów służących przygotowaniu profesjonalnych filmów ze zdjęć i obrazków.

Ta ostatnia możliwość może okazać się najłatwiejsza, ponieważ nie będzie wymagać od nas znajomości programów do obróbki video.

Jeśli natomiast nagrasz film, który trzeba będzie obrobić to polecam program Camtasia Studio. Płatny, stosunkowo łatwy program z 30 dniowym darmowym okresem testowym. Możesz nim również nagrać pulpit komputera – idealne do tutoriali.

Darmowa wersja Camtasia to CamStudio – niestety nadaje się tylko do nagrywania, nie da się nim obrabiać filmów.

Nie znasz się na e-biznesie, YouTubie i pozycjonowaniu? Skąd możesz czerpać wiedzę?

YouTube Master to kompleksowe szkolenie, które poprowadzi Cię krok po kroku przez wszystkie etapy od rejestracji w YouTube po pozycjonowanie filmów w Google, nie zapominając przy tym o odpowiednim przygotowaniu filmu.

Poprzedni wpis – Google pomaga budować listę mailingową

1 Comment

  1. W tej chwili w Internecie znaleźć można dziesiątki programów umożliwiających nagranie fajnych filmów na YouTube. Ze zdjęć, z pulpitu, animacje… co tylko się chce. Niektóre płatne, ale są też dobre programy darmowe, trzeba poszukać.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *