Blogowanie – cz.3 realizacji planu działania pod marketing sieciowy i zarabianie przez Internet

Posted on Luty 5, 2014 in blog, e-biznes, marketing internetowy, marketing sieciowy (mlm, marketing wielopoziomowy, netowork marketing), zarabianie przez internet, zarabianie w internecie, zarabianie na YouTube

system mlm, schemat, blogBlogowanie może być doskonałym sposobem na pozyskiwanie partnerów do współpracy w mlm, sprzedaży produktów i usług, budowania listy mailingowej, pokazania własnych umiejętności i doświadczeń.

W tym przypadku jest to kolejny element planu działania pod marketing sieciowy i zarabianie przez Internet. Zobacz jak je wykorzystać na kilka sposobów…

Jak blogować pod marketing sieciowy i zarabianie przez Internet?

Blogować możesz na kilka sposobów i powiem ci, że warto wykorzystać każdy z nich, oczywiście stopniowo, nie wszystko na raz 🙂

1. Możesz stworzyć tzw. blog ekspercki na temat: marketing sieciowy, zarabianie przez internet, itp.

Kupujesz domenę, np. imienazwisko.pl, instalujesz bloga (wordpress), konfigurujesz. Na blogu pokazujesz swoją wiedzę, dzielisz się wartościowymi informacjami, budujesz listę mailingową oraz reputację.

Taki blog optymalizujesz na kilka wybranych, głównych fraz kluczowych, np. zarabianie przez Internet, mlm, marketing sieciowy, zarabianie w Internecie, zarabianie na YouTube, itp.

To sprawia, że wypozycjonowanie takiego bloga jest dość trudne, aczkolwiek możliwe. (Więcej na temat tej strategi blogowania znajdziesz w tym wpisie: Blogowanie – strategia na e-biznes, marketing sieciowy, czy cokolwiek zechcesz)

 

2. Blogi zapleczowe – pozycjonujące blog ekspercki oraz budujące listę mailingową pod zarabianie przez internet i marketing sieciowy

Taki blog przygotowujesz na jedną, ewentualnie dwie podobne, łatwe frazy kluczowe, następnie pozycjonujesz (fraza łatwa znaczy mniej konkurencyjna, jednak również popularna – sprawdzisz to Narzędziem Planowania Słów Kluczowych w Google AdWords). Pozycjonowanie takiej strony będzie dużo łatwiejsze niż pozycjonowanie bloga eksperckiego, w związku z tym warto przygotować dużą ilość tego typu stron.

Celem bloga jest zdobycie adresu e-mail od zainteresowanej osoby, czyli na blogu musisz umieścić formularz lub formularze zapisu z autorespondera.

Jeśli bloga ma również pozycjonować twoją główną, ekspercką stronę to należy umieścić na nim linki, najlepiej z anchorem na pozycjonowaną frazę. Blogi zapleczowe dobrze jest instalować na innych, najlepiej kilku hostingach (inne adresy ip) niż blog ekspercki.

 

Czy zrobienie bloga jest trudne?

Zrobienie bloga na systemie WordPress jest całkiem łatwe. Sama instalacja zajmuje około 3-5 minut. Trochę czasu trzeba poświęcić na konfigurację i optymalizację. Mnie przygotowanie bloga zapleczowego „na gotowe” zajmuje około 3-4 godzin, nie licząc napisania tekstów.

Poniżej znajdziesz linki do 2 instrukcji instalacji oraz konfiguracji bloga pod marketing sieciowy i zarabianie przez Internet (PDF + VIDEO)- na 2 różnych hostingach:

[hide]

GVO:

http://199.116.250.122/~dysk/pobieralnia/jak-zrobic-bloga-jak-stworzyc-strone-internetowa_v1.3.pdf

http://www.youtube.com/playlist?list=PL46066240475663FD

HEKKO (bardzo tani, dobry hosting):

http://199.116.250.122/~dysk/pobieralnia/j-z-b.com.pl-hekko/jakzrobicbloga-jakstworzycstroneinternetowa.pdf

[/hide]

 

Poprzedni wpis: Automatyczny System mlm – cz.2 realizacji planu działania pod marketing sieciowy i zarabianie przez Internet

4 komentarze

  1. Dla budowania własnej marki również polecam wykupienie domeny z własnym imieniem i nazwiskiem.

  2. Same założenie bloga to prosta sprawa, dostępne skórki i konfiguracja całości to chwila. Za to późniejsze tworzenie go, zabiera sporo czasu.

  3. zrobienie bloga nie jest trudne, ale trzeba bardzo dużo pracy, żeby tworzyć wartościowy content. dla wielu osób wydaje się, że to bardzo proste, ale w sieci mamy mnóstwo blogów/stron na różne tematy i każdy sukces to długie dni ciężkiej pracy

  4. Blog nic trudnego gorzej z dobrym contentem ale zabawa dopiero się zaczyna przy pozycjonowaniu szczególnie przy mocno konkurencyjnych fazach na pierwszej stronie googla.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *