Jak dodać firmę do Google Maps?

Posted on Czerwiec 25, 2013 in jak zrobić stronę internetową, jak stworzyć bloga, wordpress

Jak dodać firmę do Google Maps?

jak dodać firmę do Google MapsBardzo łatwo. Samo wypełnianie formularza zgłoszeniowego nie powinno Ci zająć więcej niż kilkanaście minut.

Zobacz jak to zrobić krok po kroku:


#1 Jak dodać firmę do Google Maps

Zaloguj się na swoje konto w Google, przejdź na stronę Jak dodać firmę do Google Maps i kliknij w link „Umieść swoją firmę w serwisie Mapy Google”.

jak dodać firmę do Google Maps

 

#2 Jak dodać firmę do Google Maps

Na kolejnej stronie odszukaj link „dodaj nową firmę” lub link „dodaj kolejną firmę”

 

#3 Jak dodać firmę do Google Maps

Wypełnij formularz – podaj nazwę firmy, lokalizację, opis firmy (użyj w nim słów kluczowych po których klienci szukają Cię w internecie), adres strony internetowej, wybierz 5 kategorii najlepiej pasujących do profilu działalności, dodaj zdjęcia (nazwane słowami kluczwymi), dodaj filmy z youtuba (dotyczące twojej firmy),…

Im dokładniej wypełnisz formularz tym lepiej. Przyłóż się. Gdy skończysz wciśnij przycisk „Prześlij”

 

#4 Jak dodać firmę do Google Maps

Pozostała jeszcze weryfikacja konta. Google wyśle na twój adres pocztówkę z kodem PIN oraz instrukcją jego wprowadzenia. Spodziewaj się jej za 2-3 tygodnie. Jeśli nie otrzymasz jej po tym czasie, zaloguj się do Google Maps i poproś o ponowną weryfikację.

Jak dodać firmę do Google Maps dokładniej pokazuję w poniższym filmie:

—–

Polecam artykuły  „Jak stworzyć stronę internetową” zobacz jak zrobić to w kilku krokach.

Jak dodać firmę do Google Maps.

 

 

 

3 komentarze

  1. Dobry artykuł aczkolwiek, żeby wyrózniał się na tle innych można powiedzieć o Mapach coś więcej, dodać odnośnik do oficjalnej dokumentacji Google albo pokazać parę tricków:)

  2. To jest naprawdę nic trudnego. Każdy jest w stanie sobie poradzić, wystarczy poświęcić kilkanaście minut i gotowe. A wpis bardzo w tym pomaga. Krok po kroku Pan Michał objaśnia jak to zrobić. Szkoda tylko, że nie ma filmiku jak to wykonaj, dla niektórych osób mógłby być bardziej przejrzysty.

  3. Wydaje się jakby to było coś trudnego, ale w rzeczywistości prościzna. Wiadomo, że nikt tego nie robi na co dzień bo firmę ma się zazwyczaj jedną. Wpis będę zdecydowanie pomocny za osób nie potrafiących tego zrobić. Pan Michał bardzo szczegółowo wszystko opisał.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *