Jak ominąć problemy związane z prowadzeniem biznesu?

Posted on Październik 25, 2010 in marketing sieciowy (mlm, marketing wielopoziomowy, netowork marketing)

Nie od dziś wiadomo, że pracując na etacie raczej nie da się zarobić majątku. Jak powiedział John D. Rockefeller „Kto pracuje przez cały dzień, ten nie ma czasu na zarabianie pieniędzy”.

Więc dla czego tylko około 5% Polaków prowadzi własną działalność?

Pod koniec 2009 roku na zlecenie fundacji Polska Przedsiębiorcza przeprowadzono badania na temat obaw związanych z prowadzeniem działalności na własny rachunek.

Jak się okazuje najczęściej od prowadzenia własnego biznesu odstraszają skomplikowane podatki, biurokracja, duża konkurencja, trudność w uzyskaniu kredytu i brak doświadczenia.

To prawda, takie problemy można napotkać. I tak jak z podatkami i biurokracją może nam pomóc dobra księgowa, tak z konkurencją, kredytem i doświadczeniem musimy poradzić sobie sami.

Wszyscy twierdzą jednogłośnie, że najlepiej wprowadzić na rynek coś czego nigdzie nie ma. Nowość, wyjątkowość gwarantuje brak konkurencji.

problem

Aby otrzymać kredyt (często na start potrzeba nawet kilkadziesiąt tys. zł) trzeba mieć udokumentowane wysokie dochody i żyrantów, a to nie zawsze jest możliwe. Do tego dochodzi jeszcze ryzyko utraty całego dorobku życia, jeśli biznes nie wypali i nie będzie z czego spłacać zaciągniętej pożyczki.

A wiedza i doświadczenie? No cóż, człowiek uczy się całe życie. Jeśli chce się odnieść sukces to nie ma innej drogi niż posiąść wiedzę, która dotyczy naszego zagadnienia.

Ale wyobraźmy sobie, że istnieje legalny biznes, w którym takie problemy jak skomplikowane podatki, biurokracja, kredyty, konkurencja, a nawet ZUS nie istnieją.

Jest za to ta przez wszystkich poszukiwana unikalność i możliwość naprawdę wysokich zarobków bez ryzyka utraty całego swojego majątku. Jedyne co jest wymagane to poświęcenie czasu na zdobycie wiedzy, silna chęć do działania i bardzo niewielka (w porównaniu do tradycyjnego biznesu) inwestycja.

Co wtedy powstrzymałoby Cię przed podjęciem takiej działalności?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *