Jak przekonać innych o swojej wartości?

Posted on Lipiec 24, 2010 in marketing sieciowy (mlm, marketing wielopoziomowy, netowork marketing)

Ta umiejętność lub jej brak ujawnia się zazwyczaj w momencie, gdy staramy się o awans, nową pracę lub gdy budujemy własny biznes. Jest to niezbędny element, bez którego bardzo trudno wspiąć się po szczeblach kariery, a niestety wiele osób ma z tym trudności.

Więc jak to zrobić? Jak skutecznie sprzedać samego siebie?

Uwierz w siebie
Nie przekonasz innych o własnej wartości jeśli sam nie będziesz w nią wierzył. Pomoże Ci w tym dokładne, staranne wykonywanie codziennych obowiązków. Musisz czuć się dumny, być zadowolony z efektów swojego działania, więc nie rób rzeczy, których wiesz że nie potrafisz zrobić. Skoncentruj się na budowaniu wizerunku osoby, za jaką chcesz być postrzegany.

Dziel się swoją wiedzą
Wiedza ma ogromną wartość i sprawi, że dzięki niej będziesz dużo bardziej doceniany. Sprzedaj siebie poprzez dzielenie się swoją wiedzą. Bądź gotów uczyć innych tego co już wiesz, a pomożesz tym także sobie.

Dziel się umiejętnościami
Opowiedz swoją historię. Ludzie otwarci, dzielący się doświadczeniami przyciągają innych. To pomaga zbudować silne relacje. Pamiętaj, że jesteś wyjątkowy, a to ogromna wartość, którą można wykorzystać.

Nie udawaj
Autentyczność jest podstawowym elementem budowania własnego wizerunku. Zawsze należy być naturalnym, nikt nie lubi udawania. Tylko prawdą buduje się szacunek i zaufanie.

Zachowuj się profesjonalnie
Wszystko co robimy, tworzy obraz, a przecież zawsze chcemy wyglądać profesjonalnie. Znaczenie ma tu m.in. to jak wyglądasz – ubiór, postawa, sposób w jaki ściskasz dłoń. Zawsze postępuj kulturalnie, zgodnie z obowiązującą etykietą. Oczywiście nie zaszkodzi też trochę luzu i poczucia humoru, a może to być nawet duży plus.

Bądź uśmiechnięty
Zawsze bądź uśmiechnięty, okazuj zainteresowanie i entuzjazm. Nie narzekaj, nie plotkuj i nie rozmawiaj na żadne negatywne, smutne tematy. Ludzie wręcz lgną do osób radosnych i pozytywnie nastawionych do życia.

Przekonanie innych o swojej wartości jest niczym więcej jak pokazanie im kim jesteśmy. Sztuką jest tylko przedstawienie siebie w jak najlepszym świetle.

2 komentarze

  1. Jestem bardzo wdzięczny za przypomnienie tych cennych prawd.

  2. Zawsze bądź uśmiechnięty, okazuj zainteresowanie i entuzjazm. Nie narzekaj, nie plotkuj i nie rozmawiaj na żadne negatywne, smutne tematy. Ludzie wręcz lgną do osób radosnych i pozytywnie nastawionych do życia.

    coś dla mnie 😀

    darmowe doładowania

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *