Na czym można zarobić pieniądze?

Posted on Październik 22, 2014 in blog, e-biznes, zarabianie przez internet, zarabianie w internecie, zarabianie na YouTube

naczymmoznazarobicpieniadzeNa czym można zarobić pieniądze, to dość często przewijające się pytanie w Internecie. Spróbuję dziś na nie odpowiedzieć i mam nadzieję, że moja odpowiedź podsunie komuś ciekawy pomysł i skłoni go do działania.

Gdyby ciężką, fizyczną pracą było można zarobić pieniądze na tyle duże aby mówić o majątku to najbogatsi byliby niewolnicy

Myślę, że nie trzeba , tego zbytnio rozwijać. Czy trzeba? Chyba nie, każdy wie, że na pracując na etacie da się zarobić pieniądze jednak raczej nie na tyle duże żeby w spokoju, bez kredytów, itp. realizować swoje marzenia.

Własny biznes – to jest to na czym można zarobić pieniądze. Chyba większość osób zgodzi się z tym stwierdzeniem. Jest to fakt, są ludzie, którzy zarabiają pieniądze prowadząc własny biznes. Jednak czy na każdym biznesie można zarobić pieniądze? Raczej nie. I co w ogóle mamy na myśli mówiąc „biznes”.

Czy biznesem jest własna firma, w której to my wykonujemy całą lub większość pracy? Ja powiem, że nie. Taki rodzaj zarabiania pieniędzy nazwałbym raczej „samo zatrudnieniem” niż „biznesem”. To taki rodzaj pracy na etacie, tyle że w tym przypadku sami siebie zatrudniamy. Co jeżeli wyjedziemy na wczasy, albo ulegniemy wypadkowi? Nasz niby biznes przestanie działać.

Biznes na którym można zarobić pieniądze powinien działać bez nas, bez naszego udziału, wtedy możemy powiedzieć że mamy własny biznes.

Żeby uruchomić taki biznes trzeba zazwyczaj mieć spore pieniądze na inwestycję, chociażby na zatrudnienie pracowników. Żeby na biznesie zarobić pieniądze musimy mieć oczywiście pomysł na biznes oraz wiedzę jak ten biznes zorganizować, tak aby działał jak należy i nie narażał nas na stratę pieniędzy zamiast ich zarabianie. Niestety, klasyczne formy biznesu wymagają najczęściej dużych inwestycji, czyli żeby w ten sposób było można zarobić pieniądze najpierw trzeba mieć pieniądze, ewentualnie zwrócić się do kogoś kto je ma i jest zainteresowany ich zainwestowaniem.

Czy jest coś na czym można zarobić pieniądze, a co nie wymaga dużej inwestycji i daje możliwość dochodu pasywnego?

Oczywiście. Biznes internetowy, promowanie produktów i usług w programach partnerskich i mlm – tzw. zarabianie przez Internet jest czymś na czym można zarobić pieniądze i na co nie potrzeba majątku. Jednak ten sposób zarabiania pieniędzy omówię w innym artykule. Zresztą na tym blogu znajdziesz cały szereg przeróżnych informacji na temat zarabiania w Internecie i marketingu sieciowego, tak więc zapraszam do przeglądania. Polecam również i tę stronę: http://www.jakzarobicprzezinternet.pl

Czy jest coś jeszcze na czym można zarobić pieniądze?

Tak, np. inwestycje, które również, niestety wymagają wkładu własnego więc od nich raczej nie zaczniemy przygody z zarabianiem pieniędzy.

41 komentarzy

 1. Cytat o niewolnikach świetny. Jednak uzyskanie dochodu pasywnego, nie jest takie proste. W dodatku, wbrew pozorom, po jakimś czasie dochód pasywny może przestać nim być, ze względu na zmianę trendów, technologii i nawyków w społeczeństwie. Pozdrawiam!

 2. Fajny artykuł zgadzam się w 100% z tym, że własny biznes to taki, który działa bez naszego udziału.

 3. Biznes na którym można zarobić pieniądze powinien działać bez nas, bez naszego udziału… Czyli wracamy do tematu podstawowego – dochodu pasywnego: marzenia każdego 😉

 4. Wydaje mi się, że coraz więcej osób spogląda w stronę własnego biznesu. Ludzie widzą, że praca na etacie (tym bardziej w Polsce), to „przetrwanie”, a nie „życie”. Swoisty „survival” jest męczący, dlatego mam podobne zdanie jak autor wpisu. Swoją drogą – cytat o niewolnikach naprawdę dobry!

 5. Pełna zgoda. O ile kiedyś „robotnik” potrafił utrzymać całą rodzinę, o tyle dzisiaj to „przetrwanie”. Bez własnego pomysłu na pieniądze trudno osiągnąć coś więcej niż „stabilność”, choć i tą z „Polską pensją” trudno dogonić. Tylko pomysłów na własny biznes jakby coraz mniej…

 6. Biznes internetowy nie wymaga dużej inwestycji, ale wymaga dużo nakładu pracy i czasu przynajmniej na początku aby uzyskać jakieś korzyści. A jak wiadomo czas to pieniądz 🙂

 7. Osobiście wychodzę z założenia że zarobić można na wszystkim tym za co ktoś będzie skłonny nam zapłacić. To tłumaczy czemu czasami dziwne rzeczy sprzedawane są za duże pieniądze 🙂

 8. A mnie cytat się nie podoba. Niewolnik to niewolnik i jemu się nie płaci. A co do pracy fizycznej to taki sportowiec też uprawia pracę fizyczną, treningi itp to fizyczna praca. A wielu z nich ma prawdziwe majątki. Ale tu się po prostu czepiam.
  Internet jest świetnym miejscem na zarobienie pieniędzy, i teraz jest najlepsza na to pora, bo jak wszystko w historii człowieka pewnie i on kiedyś się znudzi(przyjdzie nowe, wiem trudno to sobie teraz wyobrazić). Taki typ biznesu jak z tego wpisu wydaje się być idealny, ale zawsze chyba trzeba czegoś doglądać.

 9. Coraz więcej osób przegląda strony i pojedyńcze artykuły o własnym biznesie. Niestety zdecydowana większość osób w Polsce pracujących na etatach żyje od przysłowiowego pierwszego do pierwszego. Na szczęście jest coraz więcej możliwości pozyskania pieniędzy na start firmy. Jeśli mamy pomysł i dużo samozaparcia to z jego realizacją nie będzie dużego problemu.

 10. Generalnie mozemy zarobić na wszytskim jęsli potrafimy:) Nawet możemy sprzedawać śnieg eskimosom:)

 11. Tak, pomysł to podstawa i można wówczas myśleć o inwestycji. Niestety w naszym kraju nie warto za bardzo się wychylać z pomysłami „online”.

  Marketing zagraniczny nadal przynosi większe dochody niż krajowy. Aczkolwiek opierając się o program Adsense od Google to Włosi wypadają podobnie jak Polacy.

 12. Ciekawy artykuł, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę że taka działalność nie jest dla wszystkich.. tak samo sprawa ma się z zarabianiem na emisji reklam w internecie. Do programów takich jak Adsense i podobnych przystąpić może praktycznie każdy, tzw wydawcą reklam może być prawie każdy… ale co dalej? okazuje się że dalej pojawia się problem – bo ludzie nie klikają… a czemu nie klikają?..

 13. uzyskanie dochodu pasywnego jest możliwe, ale wymaga to dużego nakładu pracy, dobrego pomysłu i często ludzi, którym po prostu można zaufać.

 14. Ciekawy tekst. Rzeczywiście, jednym sposobem na dorobienie się pokaźnego majątku jest posiadanie własnego biznesu. No, albo wygranie kilku dużych baniek w Lotto, ale to chyba jeszcze trudniejsze 😉

 15. dobry pomysł, ciężka praca i trochę szczęścia. zapewne najlepiej zarobić można na czymś, czego jeszcze nie ma, a co może stać się popularne.

  • Można też udoskonalić to co już jest i przebić się ponad konkurencję, albo do to co już jest rozbudować czy przekształcić tak, żeby konkurencja stała się naszym klientem. Tak czy siak to co trzeba mieć to głowa na karku 😉

 16. Bardzo mądre słowa! Co do biznesu elektronicznego to święta prawda – niewielki wkład własny, a zarobić można sporo.

 17. Najlepszym moim zdaniem sposobem to PP który płaci 100% prowizji a produkt jest online i nie płaci się za dystrybucję. Dodatkowo płatność abonamentowa 🙂 Taki układ to jedna włożona praca i są już pasywne dochody co miesiąc, jedynie co, to trzeba utrzymać istniejącą już grupę i im pomagać dalej w głąb 😉 A waszym zdaniem ?

 18. Powiedzonko z niewolnikami jest słabe i przereklamowane… Im w ogóle słabo płaca za cokolwiek… A co dopiero za ciężką prace 😛

 19. Za pomocą internetu można zarobić realne pieniądze pozwalające nawet utrzymać całą rodzinę. Każdy kto wierzy w opcje typu „skręcanie długopisów” może zapomnieć że zobaczyć chociaż grosz. Chyba że stracony, to nawet więcej… Nie licząc już nawet czasu 🙂

 20. Świetnym sposobem na zarobienie pieniędzy są oczywiście wszelkiego rodzaju serwisy abonamentowe np z subskrypcją roczną lub dłuższą. W Polsce to jeszcze kuleje i dopiero nieliczne osoby starają się to wprowadzać w życie, ale w USA jest to bardzo popularne i sprawdza się świetnie. Jednak, aby ruszyć z serwisem abonamentowym trzeba mieć troszkę wiedzy 😉

 21. Sposób zarabiania dzisiaj jest mnóstwo w internecie, niestety wiele z nich nie jest stabilne i nie przyniesie nam dochodu na wiele lat. Mamy też coraz więcej piramid finansowych i lewych firm. Więc zanim wybierzemy odpowiedni dla nas sposób zarabiania warto się dobrze zastanowić.

 22. @Karolina, w zarabianiu w Internecie działa rozkład normalny – jak w każdej dziedzinie życia. Jest trochę takich, którzy zarabiają bardzo dużo i równie dużo takich, co zarabiają prawie nic. Reszta osiąga stany pośrednie.

  A tacy, którzy nie zarabiają nic… prawdopodobnie albo się nie uczą, albo nic nie robią.

 23. Najbardziej w internecie opłaca się stworzenie własnej strony i umieszczanie na niej reklam.
  Nie warto nawet próbować rejestrować się w programach typu „płacenie za oglądanie stron”, z własnego doświadczenie wiem że stawki w takich programach są żenująco niskie.

 24. Szkoda, że to nie jest takie proste. Owszem, można zaczynać od programów partnerskich, ale na tym też się milionów nie zarobi. Myślę, że dobry pomysł na biznes zawsze będzie pochłaniał spore nakłady finanswowe, lub wymagał olbrzymiego nakładu pracy, czasu i samozaparcia.

 25. Zgodzę się w 100 % z przedmówcą!
  Dobrym pomysłem może być stworzenie portalu z dobrą treścią. Można stworzyć coś ciekawego z tematycznymi artykułami.
  Podejrzewam, że umiejętnie skonfigurowana reklama daje bardzo duży zysk – pod warunkiem, że zdobędziemy wielu odwiedzających nasz portal użytkowników. Pozdrawiam!

 26. To zastanawiające – ludzie myślą, że pieniądze lecą z nieba i mam nadzieję, że w końcu się nauczą, że tak nie jest. Żeby coś wyjąć ze skarbonki, trzeba najpierw coś do niej wrzucić. Bardzo ciekawy artykuł. Pozdrawiam

 27. Ja też myślę o stworzeniu witryny z dużą ilością branżowych informacji. W branży z którą obecnie jesteśmy związani istnieje jeden człowiek, który dosłownie dokonał przełomu jeśli chodzi o zawartość portalu – to mega ciekawy portal,mega ciekawy, choć technicznie mocno przestarzały. Na wszystkie możliwe chyba frazy wyskakuje w top 3. Kasa z reklam leci…

 28. Dochód pasywny – świetna sprawa, ale też ogrom pracy. U mnie na 10 pomysłów, wdrażanych od lat, wypalają średnio ze dwa – trzy, ale powoli udaje się. No i ważna dywersyfikacja – reklama, własne produkty, programy partnerskie itp. Nie jest łatwo, ale dodatkowe pieniądze każdego miesiąca to naprawdę świetna motywacja.

 29. Zamiast środków na inwestycję może wystarczyć sam dobry pomysł. Pozostaje tylko umiejętność wcielenia tego w życie, ale znajomych z różnymi zainteresowaniami nie brakuje. Weźmy np. blogi. W sieci ich pełno, a jednak nie wszystkie są takie same. Czasem ktoś wychodzi z czymś zupełnie innowacyjnym (tzn. wpada w dobrą niszę) i automatycznie pozyskuje liczne odwiedziny, klientów. Akurat przy zarabianiu w internecie pieniądze nie są aż tak ważne, jak chytrość.

 30. Na ciężkiej fizycznej pracy niestety kokosów nie zbijemy. Smutne ale prawdziwe. Lecz czy każdy ma smykałkę do własnego biznesu? Na tym trzeba się znać i to dosyć dobrze. Wielu z moich znajomych próbowało sił i nie podołali. Jak szybko otworzyli biznes, tak szybko zamknęli.

 31. Dzisiaj już znaczna część moich znajomych przygotowuje się do założenia własnego biznesu, bo w końcu chcą jechać na porządne wakacje, ale to nie jest ich głównym celem. Chcą przestać żyć na kredytach, i martwić się czy starczy im do pierwszego.

 32. Posiadanie własnego biznesu to faktycznie sukces. Ale bez ciężkiej pracy włożonej w niego z pewnością się nie uda. Druga sprawa to znajomość biznesu, trzeba się na nim znać chociaż w małym stopniu. Nie lada wyczynem jest otworzyć biznes, a po miesiącu zamknąć z powodu braku funduszy.

 33. W Polsce bardzo źle się dzieje. Ciężka fizyczna praca jest mało opłacalna. Niektórzy ludzie pracują po 12h na dobę, inni wyrabiają dwa etaty. Tak nie powinno być. Znam takich, który twierdzą iż posiadają własny biznes, ale co to za biznes skoro angażują w niego większość swojego czasu.

 34. Fajnym zajęciem jest dochód pasywny. Wymaga na początku wiele pracy, ale z czasem coraz mniej – no i pojawiają się regularnie jakieś małe (w moim przypadku) kwoty. No, ale nie ma co się poddawać – tylko trzeba wymyślać kolejne mini biznesiki 🙂

 35. Właśnie jestem bezrobotny i szukam pracy od 2 miesięcy ale bez skutku. Może właśnie spróbuje zarabiać przez internet, być może uda mi się zarobić większe pieniądze niż na etacie i w przyszłości założyć jakaś firmę związana z marketingiem w internecie.

 36. Zaintrygował mnie początek: Gdyby ciężką, fizyczną pracą było można zarobić pieniądze na tyle duże aby mówić o majątku to najbogatsi byliby niewolnicy. Faktycznie jest w tym dużo prawdy. Łatwe pieniądze nie kojarzą nam się zbyt dobrze. Z drugiej strony otwierają się przed nami zupełnie nowe możliwości, wszystko idzie do przodu…może faktycznie pora spojrzeć na e-biznes bardziej przychylnym okiem 😉

 37. O ile w kwestiach wolności osobistej, na chwilę obecną ludzie pracujący na etacie, z grubsza, mają się lepiej niż niewolnicy (ale obawiam się, że i to się zmieni), to już w kwestii wolności gospodarczej i samego zabieranego przychodu jest gorzej! To ciekawe że nawet chłop pańszczyźniany miał mniejszy ucisk fiskalny i więcej czasu dla rodziny niż niejeden pracownik etatowy z tzw. kraju rozwiniętego.

 38. Super wpis Panie Michale! Porównanie do niewolników trafia w sedno tematu. Pieniądze nie zawsze leżą na ulicy. Dobry plan + determinacja w dążeniu do celu + umiejętność godzenia się z porażkami + odrzucenie przeszłości to plan na sukces. Dodaję blog do ulubionych i postaram się zaglądać częściej. Życzę samych sukcesów. Pozdrowienia z Paryża! 🙂

 39. Bardzo pomocny wpis jeśli ktoś jest bezrobotny, nie posiada oszczędności, a potrzebuje zarabiać pieniądze. Praca przez internet jest zdecydowanie przyjemniejsza, plus jest także taki, że można pracować w domu, w warunkach przyjemnych i sprzyjających pracy.

 40. Ogólnie to się zgadzam w treścią napisanego artykułu. Mam jednak pewną refleksję z tym związaną, mianowicie ludzie bogacą się z reguły poprzez pracę (i tutaj mam na myśli także nowe rozwiązania), dziś nie jest już konieczna tzw. ciężka praca. Co prawda wiele osób kreuje się na wielkich ludzi pracy „ja ciężko pracuje” itp. cytaty można usłyszeć zawsze i wszędzie od wiecznie zmęczonych „ludzi pracy”. Współczesność daje nam jednak coraz więcej możliwości pracy nieobarczonego wielkim nakładem sił, przynajmniej tych fizycznych. Trendy są jasne – coraz częściej możliwe jest założenie miejsca pracy bez wychodzenia z domu – przez komputer – tu jednak pojawiają się problemy w typie „jak to zrobić” no i większość bojąc się podjąć ryzyka pozostaje ludźmi „ciężkiej pracy”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *