Na start planowanie. Blog, squeeze page, facebook,… to nie jest dobry początek mlm.

Posted on Sierpień 8, 2011 in marketing sieciowy (mlm, marketing wielopoziomowy, netowork marketing)

 

taka jest prawda…

 

Dziś dam Ci do zrobienia pierwszą rzecz, bez której na 100% nie osiągniesz sukcesu w mlm (marketing sieciowy) i zarabianiu przez Internet. Jeśli uznasz, że nie mam racji i  postanowisz jej nie wykonywać to mam prośbę – zapisz sobie w kalendarzu w jakim miejscu jesteś dziś i za miesiąc sprawdź jak bardzo zbliżyłeś się do osiągnięcia sukcesu.

 

…wystarczy zapytać kogoś kto w mlm odniósł sukces – „jak to zrobiłeś?”, a większość odpowie „planowałem – postawiłem sobie cel i dążyłem do niego”.

I to jest dokładnie to od czego powinieneś zacząć – planowanie, postawić sobie cel, z datą realizacji, z przygotowaniem PLANU DZIAŁANIA, wyszczególnieniem etapów, czynności jakie musisz wykonać aby go osiągnąć.
W brew pozorom nie jest to takie proste i większość osób, która w ogóle to robi, robi to źle.

Jeśli masz tak czasem, że niby zabierasz się za pracę, ale nie wiesz od czego zacząć? Po głowie plącze Ci się cała masa pomysłów, wątpliwości i generalnie masz w niej jeden wielki bałagan? A może zdarza się, że zaczynasz coś robić, nagle w głowie pojawia się nowa myśl, która wydaje się lepsza więc zabierasz się za jej realizację, zostawiając rozgrzebane to co zacząłeś wcześniej i tym sposobem nic nie jest skończone na czas?

Ja tak miałem i ma tak większość osób, która nie określiła planu działania.

Serio, zacznij od planowania, przyłóż się dokładnie, bo im zrobisz to lepiej tym lepsze i szybsze osiągniesz efekty. To oczywiste. Mając plan będziesz działał rozsądnie, będziesz wiedział co w jakiej kolejności trzeba zrobić, na kiedy trzeba to zrobić i co ważniejsze…

…działając według planu będziesz widział efekty, postępy w twoim biznesie, a to przełoży się na twoje chęci i wytrwałość. Zmobilizuje Cię do pracy i unikniesz wahania nastroju, dołków emocjonalnych jakie dopadają każdego kto działa po omacku, bez dokładnie określonego planu. Być może wiesz o czym mówię? 😉

 

Ok, więc jak planować? Pewnie można to robić na różne sposoby. Ja pokażę Ci mój.

1. Przyjmijmy, że właśnie rozpocząłeś działalność w marketingu sieciowym, zacznij więc od wyznaczenia celu z tym związanego, np. chcę zarabiać 5tys zł miesięcznie. Zapisz to.

2. Określ datę – realny czas w jakim jesteś w stanie zrealizować swój cel. Weź pod uwagę swoje doświadczenie, ilość pracy jaką będziesz musiał wykonać, ilość czasu jaką będziesz w stanie poświęcić na pracę i wszystko inne co twoim zdaniem będzie miało wpływ na tempo realizacji projektu.

3. Wypisz wszystkie przeszkody jakie stoją na twojej drodze w realizacji celu, np. brak czasu, brak doświadczenia, brak narzędzi, brak wiedzy, itd.

4. Zapisz sposoby pokonania przeszkód, np.
– brak czasu – przeznacz 2-3 godziny dziennie lub tyle ile potrzebujesz na pracę i tak zorganizuj swój dzień żeby nic innego nie było w stanie Cię odciągnąć. Zastanów się z czego w ciągu dnia możesz zrezygnować, np. telewizja.
– brak doświadczenia – poszukaj osób, które mogą przekazać Ci potrzebną wiedzę, zwróć się do swojego sponsora o wsparcie, jeśli trzeba to również i do jego sponsora.
– brak narzędzi – również odezwij się do sponsora, osób bardziej doświadczonych, szukaj w internecie, pomyśl kogo jeszcze znasz, kto takie narzędzia Ci udostępni
– brak wiedzy – wyszukaj potrzebne szkolenia i weź w nich udział.

5. Rozpisz wszystkie czynności jakie potrzebujesz wykonać, szczegółowo, np:
– zbudować listę osób zainteresowanych biznesem – trzeba wybrać grupę docelową, poszukać tematu, uruchomić autoresponder, napisać maile, zrobić stronę przechwytującą, uruchomić reklamę AdWords, Facebook
– budować wizerunek eksperta poprzez blogowanie – trzeba kupić domenę i hosting, wybrać temat na blog, zainstalować wordpress, motyw graficzny, napisać 15-20 artykułów, zintegrować z facebookiem
– założyć konto na facebooku, dodawać znajomych na profilu 10 dziennie, założyć FanPage i połączyć z blogiem
– pozyskać do współpracy x partnerów – webinary – trzeba kupić pokój konferencyjny, skonfigurować
– itd.

6. Teraz podziel wszystko na etapy. Jeśli na osiągnięcie celu dałeś sobie 1 rok, to podziel całość na miesiące i zaczynając od ostatniego rozpisz etapy działań. Im bliżej startu tym bardziej szczegółowo. Np:
– data końcowa – zarabiam 5 tys zł z mlm (policz ile osób musi liczyć twoja struktura abyś zarabiał takie pieniądze, na jakim poziomie musisz być, itp.)
– 6 miesiąc (oczywiście to będzie dokładna data) – zarabiam 2 tys zł, x osób w strukturze
– 3 miesiąc – zarabiam 1 tys zł, x osób w strukturze, itd.
– 2 miesiąc -…
1 – miesiąc – np. mam 4 osoby w strukturze – premia za szybki start

7. Tym razem zaczynając od pierwszego miesiąca:
– mam 4 osoby w strukturze – premia za szybki start – wypisz dokładnie co musisz zrobić, żeby to osiągnąć: zapraszam na webinary codziennie 4 nowe osoby, robię listę 100 osób i obdzwaniam ją, zakładam stronę przechwytującą i wyszukuje ludzi w internecie, muszę się nauczyć jak instalować blog, itd. wszystko co potrzebne żeby zrealizować cel na pierwszy miesiąc.

Kiedy masz już listę rzeczy do zrobienia na cały miesiąc, to dzielisz je na dni. Wyznaczasz sobie dokładne zadania na każdy dzień, np. dzień 1 – telefon do 4 osób z listy, wybór tematu na stronę przechwytującą, napisanie 2 maili do strony, założenie autorespondera. Dzień 2 – napisanie kolejnych 2 maili, instalacja strony na serwerze, założenie konta w AdWords, itd.

Każdy dzień pracy rozpoczynasz od zapoznania się z planem działania, zaglądasz do kalendarza lub mapy myśli i od razu wiesz co masz zrobić.

  Oczywiście zadania musisz rozpoczynać od tych najważniejszych, np. przygotowując webinar musisz rozesłać zaproszenia do list – nie możesz zostawić tego na ostatnią chwilę, musisz to zrobić o określonej porze.

Z planowaniem unikniesz sytuacji kiedy to siadasz do komputera i nie wiesz od czego zacząć, a to pozwoli Ci zaoszczędzić naprawdę dużo czasu.

Tak więc jeśli do tej pory nie robiłeś żadnych planów, to niech to będzie twoje zadanie na dziś 🙂

1 Comment

  1. Masz racje Michale trzeba planować, planować planować i działać. Sama to robię już od pół roku i czasem tylko zmieniam datę jeśli coś nie wyjdzie..

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *