Najlepsze wtyczki/pluginy i dodatki do wordpress

Posted on Czerwiec 17, 2013 in jak zrobić stronę internetową, jak stworzyć bloga, wordpress

Najlepsze wtyczki/pluginy i dodatki do WordPress

Najlepsze wtyczki/pluginy i dodatki do wordpressWordPress ma tę ogromną zaletę, że można go rozbudowywać i udoskonalać w niemalże dowolny sposób. Nie trzeba się przy tym specjalnie znać na programowaniu w php, html, itp.

W tym artykule przedstawię wybrane, najciekawsze wg mnie wtyczki/pluginy i dodatki do wordpress.

 

Aksimet – wtyczka zabezpieczająca przez spamerskimi komentarzami na blogu. Bez tej wtyczki kilka razy dziennie dostawałem informację, że na moim blogu ktoś zostawił komentarz. Byłoby dobrze, gdyby nie to, że te komentarze były przeważnie w języku angielskim, nie dotyczyły tematu strony internetowej, a zamieszczali je spamerzy „pozycjonerzy” próbujący za pomocą automatu zostawić w komentarzu link do swojej strony.

Wtyczka Aksimet jest domyślnie zainstalowana w WordPressie. Aby ja uruchomić potrzebny jest kod, który pobierzesz za darmo ze strony aksimet.com.

Instrukcję uruchomienia wtyczki Aksimet znajdziesz tutaj: Najlepsze wtyczki/pluginy i dodatki do wordpress

 

WP-DB-Backup – wtyczka, dzięki której łatwo i szybko zrobisz kopię zapasową danych na stronie internetowej i w bazie danych MySql. Dodatek pozwala przeprowadzać backupy w każdej chwili, również cyklicznie. plik można zapisać na komputerze, na serwerze lub wysłać mailem. Instrukcję uruchomienia wtyczki WP-DB-Backup znajdziesz tutaj: Kopia zapasowa wordpress

 

XML Sitemap – prawie automatycznie stworzysz mapę strony, którą zgłasza się w Google – Narzędzia dla webmasterów. Raz konfigurujesz i zapominasz. Wtyczka automatycznie aktualizuje mapę na bieżąco. Instrukcja instalacji wtyczki na blogu pod tym linkiem: Mapa witryny na wordpress

 

All In One Seo Pack – biorąc pod uwagę wszystkie wtyczki/pluginy i dodatki do wordpress związane z SEO (optymalizacją strony pod Google) AllInOne jest chyba najpopularniejsza. Dzięki niej łatwo i szybko dodasz do kodu strony internetowej tytuły, opisy oraz słowa kluczowe. SEO Optymalizacja wordpress

 

404 to Start – ten plugin powinien się znaleźć na każdym blogu, stronie internetowej WordPress. Dlaczego?

Załóżmy, że usunąłeś jeden z artykułów na stronie. Link do niego prowadzący znajduje się na wielu forach. Co się stanie gdy ktoś w niego kliknie? Zostanie przeniesiony na stronę z komunikatem 404 not found.

Natomiast wtyczka 404 to Start zapobiegnie wyświetleniu komunikatu przenosząc internautę na stronę główną serwisu. Dzięki temu twój blog nie będzie tracił wizerunku zarówno w oczach odwiedzających jak i Google.

 

Admin Renamer – zmienia nazwę/login administratora. Jeśli przy instalowaniu strony internetowej użyłeś nazwy domyślnej – admin to warto to zrobić dla bezpieczeństwa.

 

Easy Noindex and Nofollow – sam zdecydujesz, który artykuł na twoim blogu ma być indeksowany przez wyszukiwarki, a który nie.

 

Page Restrict – po uaktywnieniu dodatku decydujesz czy strona ma być dostępna dla wszystkich, czy tylko dla zalogowanych użytkowników.

 

Zapraszam do skorzystania z mojej pomocy w temacie e-biznesu, mlm, marketingu i zarabiania w internecie lub przy tworzeniu bloga.

Jeśli znasz inne ciekawe wtyczki/pluginy i dodatki do wordpress, opisz je w komentarzu na tej stronie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *